Pilot Siri Remote drugiej generacji
Pilot Siri Remote drugiej generacji (źródło: Apple)

Posiadacze nadchodzącego sprzętu Apple nie będą mieli problemów ze znalezieniem pilota

Niewykluczone, że zespół Tima Cooka szykuje kolejną niespodziankę dla swoich klientów. Wkrótce posiadacze przystawki Apple TV mogą miło się zaskoczyć nowym akcesorium, które zawsze bezproblemowo znajdą.

Kolejne niespodzianki w kodzie

Najbardziej ciekawscy użytkownicy ekosystemu Apple wciąż szperają w kodzie najnowszych wersji systemu i znajdują w nim kolejne niespodzianki. Tym razem w testowym iOS 16 znalezione zostały nawiązania do nowego Pilota Siri, który może wkrótce trafić na rynek – najprawdopodobniej podczas premiery nowej przystawki Apple TV, której premiera ma odbyć się w drugiej połowie tego roku.

Dla szerszego kontekstu wspomnę, że dotychczas w systemie widoczny był kod związany z trzema pilotami z tej serii. Pierwsza generacja Siri Remote oraz jego odświeżona wersja są oznaczone odpowiednio jako „SiriRemote” i „SiriRemote2”, natomiast druga generacja to „SiriRemote3”. Nowością w iOS 16 jest wzmianka o pilocie z identyfikatorem zakończonym cyfrą 4.

Apple TV
fot. Unsplash.com

Nowa przystawka Apple TV to kolejna wersja pilota

Być może już we wrześniu ujrzymy nową przystawkę z odświeżonym Pilotem Siri. Niewykluczone, że przyniesie on bardzo ciekawą i wyczekiwaną od dawna funkcję, czyli możliwość jego lokalizacji z poziomu aplikacji Znajdź.

Dzięki zastosowaniu w pilocie czipa Apple U1, który jest odpowiedzialby za łączność UWB w produktach Apple (iPhone 11 i nowsze, Apple Watch Series 6 i 7, HomePod mini oraz AirTag) użytkownicy zyskaliby opcję wskazania dokładnej odległości od pilota i kierunku, w którym należy zmierzać. W przypadku, gdyby posiadacz nowego pilota wciąż miał problem ze zlokalizowaniem go, najpewniej możliwe by było wyemitowanie dźwięku, nakierowującego na położenie akcesorium.

Rzecz jasna, do skorzystania z tej nowości byłby wymagany iPhone 11 lub nowszy, lecz Apple już wielokrotnie decydowało się na takie posunięcia. Przykładowo, pierwsze trzy generacje smartfonów z Face ID nie są w stanie rozpoznać, że użytkownik nosi na twarzy maseczkę i nie umożliwiają odblokowania twarzą w takiej sytuacji, chociaż korzystają z tego samego systemu kamer, co iPhone 12 i 13.

Jestem naprawdę ciekaw czy nowy Pilot Siri zaoferuje coś więcej niż tylko drobny lifting. Połączenie premiery nowych smartfonów, przystawki, pilota oraz lokalizatora może stworzyć niesamowicie ciekawy wrześniowy event – dokładnie taki, jaki uwielbiają fani marki.