Apple AirTag prawdopodobnie doczeka się drugiej generacji

Apple AirTag prawdopodobnie doczeka się drugiej generacji

Ponad rok temu firma Apple zaprezentowała swoim klientom urządzenie śledzące AirTag. Produkt zdobył sporą popularność, między innymi dzięki temu, że można go z powodzeniem używać do znalezienia zgubionych przedmiotów, m.in. różnego rodzaju akcesoriów, kluczy, urządzeń, a nawet bagażu. Teraz nie cichną plotki na temat tego, że być może już niebawem na rynku pojawi się jego druga generacja.

Apple AirTag – lokalizator do śledzenia

Opisywany lokalizator Apple to mały, niepozorny sprzęt z łącznością Bluetooth, który naprawdę robi robotę. Potrafi wskazać miejsce przedmiotów, jednak przy okazji może ujawnić również małe grzeszki ich właściciela. Całkiem niedawno pisaliśmy, że za sprawą AirTag pewna kobieta odkryła zdradę jej partnera. Niestety, historia zakończyła się dla niego tragicznie.

Urządzenie dość często wykorzystywano również przy stalkowaniu. Te nie do końca legalne działania użytkowników obiły się głośnym echem w sieci. Apple oczywiście próbowało na to wszystko reagować, jednak z różnym skutkiem. Nie osłabiło to jednak rosnącej popularności AirTaga, który wciąż nieźle się sprzedaje.

Druga generacja być może już niebawem

Jak donosi znany i zaufany analityk, Ming-Chi Kuo, rosnące dochody ze sprzedaży gadżetu dają nadzieję na to, że być może już niedługo na rynku zadebiutuje jego druga generacja. Według ostatnich danych liczba wysyłek lokalizatorów to 20 milionów w 2021 roku i 35 milionów sztuk w 2022 roku.

AirTag, któremu nie poświęcono zbyt wiele uwagi, od czasu premiery stopniowo rosło w przesyłkach. Szacunki wysyłek AirTag sięgają około 20 mln i 35 mln jednostek odpowiednio w latach 2021 i 2022. Jeśli dostawy AirTag będą nadal rosły, wierzę, że Apple opracuje drugą generację.

pisze na Twitterze Ming-Chi Kuo.

Analityk nie udostępnił żadnej z możliwych cech produktu, jednak wielu użytkowników oczekuje, że model drugiej generacji Apple AirTag przyniesie sporo ulepszeń. Mowa tu, chociażby, o lepszym systemie powiadomień o możliwym śledzeniu użytkownika. Aktualnie, niestety, są one dość zawodne.

Mimo wszystko warto zaznaczyć, że jeśli korzystacie z urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem, to AirTag staje się naprawdę doskonałym sprzętem. Szczególnie w przypadku tych osób, które dość często poszukują zgubionych kluczy.