Pet tag (źródło: ring.com)
Pet tag (źródło: ring.com)

Ring Pet Tag — zeskanuj kod QR i znajdź zagubionego zwierzaka

Firma Ring dała się już poznać przy okazji smart home i prezentowanych rozwiązań związanych z monitoringiem oraz kamerami bezpieczeństwa. Teraz jednak wchodzi na rynek zwierzęcy, prezentując Pet Tag — swój pierwszy produkt stworzony specjalnie dla zwierząt, który współpracuje z aplikacją Ring, pomagając odnaleźć zagubione zwierzaki.

Proste rozwiązanie

Jak wynika z opisu producenta, jest to niewielki gadżet o dość prostym działaniu — okrągła zawieszka, którą przyczepiasz na przykład do obroży swojego zwierzaka. Warto dodać, że w zasadzie to nie ma ona żadnej zaawansowanej technologii GPS ani aktywnej elektroniki. Kluczem jest tutaj unikalny kod QR, który można połączyć z profilem naszego zwierzaka w aplikacji Ring.

Teraz każda osoba, która odnajdzie zagubionego pupila i zeskanuje ten kod, będzie miała do niego dostęp, dzięki czemu sprawdzi informacje o jego stanie zdrowia. Rzecz jasna pod warunkiem, że również zainstaluje tą apkę u siebie. Oprócz tego jej użytkownicy mogą także dodać link z opisem „skontaktuj się ze mną” w profilu i ten sposób umożliwić osobie go przeglądającej rozpoczęcie dwukierunkowej komunikacji z właścicielem pupila. Co ważne, bez konieczności ujawniania swoich danych osobowych.

Aplikacja (źródło: ring.com)
Aplikacja (źródło: ring.com)

Wsparcie w znajdowaniu zagubionych zwierząt

To nie pierwszy raz, kiedy Ring wprowadza produkty z myślą o zwierzętach. Jednak Pet Tag to pierwszy produkt skupiony wyłącznie na ich potrzebach. Firma wprowadziła funkcję „Profile Zwierzaków” w swojej aplikacji w zeszłym roku, co pozwoliło właścicielom czworonogów publikować ogłoszenia o zaginionych pupilach w sieci Ring Neighbors. Kolejnym etapem jest ten fizyczny gadżet, który gwarantuje, że każda osoba znajdująca małego uciekiniera będzie mogła natychmiastowo uzyskać dostęp do informacji o nim.

Tu warto dodać, że aplikacja działa także z bazą danych Petco Love Lost, łącząc osoby, które zgubiły lub znalazły zwierzaka. Usługa ta śledzi ponad 170000 psów i kotów oraz przeszukuje ponad 2500 schronisk dla zwierząt w Stanach Zjednoczonych.

Kamery Ring oraz dzwonki wideo oferują dwukierunkową komunikację, a firma kategoryzuje te produkty, wraz z systemami alarmowymi, pod nazwą ring for pets. Możliwość obserwowania i rozmawiania ze swoim zwierzakiem jest powszechna w przypadku większości kamer bezpieczeństwa dla ich użytkowników, ale może to być również miłym sposobem na obserwację i przyciągnięcie uwagi swojego psa lub kota.

Ze względu na prostotę działania — to praktycznie tylko zawieszka z kodem QR — jego cena wynosi niewiele, około 43 złote. Gadżet będzie dostępny na stronie Ring.com oraz na Amazonie od 4 października.