Centrum Karier (źródło: Roblox)
Centrum Karier (źródło: Roblox)

Roblox chce rekrutować pracowników w grze

Zdalne rozmowy rekrutacyjne to już przeżytek, nadchodzi czas na wyłapywanie nowych talentów w grze. Na taki pomysł wpadł Roblox, który uruchamia swoje centrum karier. Jak zapowiada firma, pierwsi kandydaci niebawem otrzymają zaproszenia na nową platformę.

Najnowsze rozwiązanie zdalnej rekrutacji

Edukacyjna gra internetowa, wydana przez studio Roblox Corporation, działa już od 2006 roku. Ta rozbudowana platforma pozwala na opracowanie własnej gry, którą następnie można podzielić się z innymi użytkownikami.

Co ciekawe, serwis sam w sobie jest darmowy, choć można realizować w nim zakupy, ale możliwe jest sprzedawanie gier własnej produkcji. Najlepsze z nich są w stanie zarabiać nawet kilka milionów dolarów rocznie.

Centrum Karier (źródło: Roblox)
Centrum Karier (źródło: Roblox)

Firma postanowiła jednak pójść teraz nieco dalej, chyba zostawiając Zoom i Teams w tyle. Zbudowała i udostępniła platformę, która pozwoli rekrutować nowych pracowników, cały proces ma odbywać się w grze. Roblox Career Center wręcz wdraża swojego potencjalnego przyszłego podwładnego w prawdziwe funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Jak zaznacza firma, to innowacyjne podejście może sprawić, że firma zaangażuje prawdziwe talenty z całego świata, nawet jeśli znajdują się na wczesnym etapie swojej kariery. Ten sposób ma być formą przełamania ograniczeń geograficznych.

Centrum Karier (źródło: Roblox)
Centrum Karier (źródło: Roblox)

Roblox i jego pomysł na przyszłość

Kandydaci na stanowiska w Roblox mogą zapoznać się z wyzwaniami technicznymi, które każdego dnia stawiane są przed firmą. Przyszli potencjalni pracownicy mogą poznać od wewnątrz pracę i w łatwy sposób zapoznać się z platformą, a także uczestniczyć w wydarzeniach, podcastach czy rozmowach.

Serwis rekrutacyjny ma przybierać prostą formę, która będzie przystępna nawet dla osób nieznających tego systemu. W tzw. Laboratorium innowacji kandydaci mogą zapoznać się z opiniami i opowieściami pracowników. Następne kroki umożliwiają także wysłuchanie podcastów zgromadzonych w postaci Tech Talks, które prowadzone są przez samego współzałożyciela i dyrektora generalnego. Uczestnicy rekrutacji mogą również przygotowywać się do rozmowy w Bibliotece.

Pierwsi kandydaci mają zostać zaproszeni już niebawem do nowego doświadczenia. Jak informuje firma, Roblox Career Center będzie przyszłością dla pracowników z różnych części świata. Zapowiada również otwarcie nowych stanowisk w nadchodzącym sezonie.