Biedronka sprzedaje rowery elektryczne. Przeglądamy ofertę
Źródło: Cristiana Raluca/Pexels

Biedronka sprzedaje rowery elektryczne. Przeglądamy ofertę

Nie wiem czy wiedzieliście, ale sklep internetowy Biedronki ma w swoim asortymencie rowery elektryczne. Sprawdźmy zatem, jakie parametry oferują sprzedawane przez dyskont sprzęty i czy ich ceny są w jakikolwiek sposób konkurencyjne. Taki rekonesans może się przydać zwłaszcza teraz, gdy pogoda jest coraz lepsza i wielu z nas szykuje się, by rozpocząć sezon.

Coś dla kobiet, czyli damski rower TrybEco Fantom Trekking Lady

Pierwsza propozycja jest dla pań, gdyż te – jak powszechnie wiadomo – zawsze mają pierwszeństwo. Na stronie Biedronki mogą one znaleźć interesująco wyglądający rower miejski marki TrybEco z 18-calową ramą. Jest wyposażony w przyzwoity akumulator 10,5 Ah, który – według zapewnień producenta – pozwoli przejechać nawet 100 km na jednym ładowaniu. Pedałowanie wspomagane jest przez bezszczotkowy silnik elektryczny o mocy 250 W, ale prędkość maksymalna, jaką można rozwinąć tym jednośladem, jest ograniczona fabrycznie do 25 km/h.

Dane związane z jazdą można monitorować dzięki wyświetlaczowi LCD zamontowanemu na kierownicy. Dodatkowo ten mały panel służy jako kontroler pozwalający zmienić tryb pracy (do wyboru jest 5 poziomów wspomagania silnika) oraz uruchomić światła.

Warto nadmienić, że ogniwo obecne w rowerze jest w pełni demontowalne, więc można zabrać ze sobą, by uchronić się przed kradzieżą lub po prostu, żeby naładować baterię. Ponadto jednoślad TrybEco ma na wyposażeniu 7-biegowe przerzutki Shimano Tourney.

Za sprzęt trzeba zapłacić 5499 złotych, czyli właściwie tyle, ile kosztują podobne rozwiązania na rynku. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, ciekawą alternatywą wydaje się damski rower marki Zündapp, który LIDL sprzedaje na swojej stronie tysiąc złotych taniej.

W tej samej cenie jest męska wersja roweru TrybEco Fantom Trekking

Męska wersja ma identyczne parametry. Ta sama pojemność akumulatora, moc silnika, prędkość maksymalna i ten sam, 5-stopniowy system wspomagania jazdy. Różnice są widoczne raczej w konstrukcji pojazdu, gdyż ten ma prostą ramę, a jego przedni widelec został wyposażony w amortyzator, więc zdecydowanie bardziej sprzęt ten nada się do jazdy po wymagających nawierzchniach.

Bateria w tym rowerze TrybEco umieszczona jest na ramie i również można ją szybko wyjąć za pomocą kluczyka. Czas ładowania według opisu nie powinien przekroczyć 5 godzin.

Tak jak wspomniałem w śródtytule – cena jest taka sama, czyli wynosi 5499 złotych. Czy w tej kwocie da znaleźć coś konkurencyjnego? Owszem. Mając w portfelu 500 złotych więcej, można rozważyć zakup pojazdu Kross EVADO HYBRID 1.0, który na papierze wydaje się ciut lepszym rozwiązaniem, chociażby dlatego, że wyposażono go w zestaw bardziej zaawansowanych przerzutek – Shimano Acera T3000 z tyłu i Shimano Altus M370 z przodu.

W ofercie znajdziemy również kompaktowy rower elektryczny TrybEco Compacta

Co tu dużo mówić, jestem fanem tego typu rozwiązań, bo na co dzień (cieplejszy co dzień) korzystam z jednośladu HIMO V1 Plus, który jest tak drobnych gabarytów, że mogę go bez większego problemu trzymać w domu i zabrać ze sobą do pracy. Czy Biedronka ma w swoim portfolio podobny produkt? Okazuje się, że tak.

Rower elektryczny TrybEco Compacta oferuje wyżej opisaną wygodę, ponieważ waży niewiele, dokładnie 17 kilogramów, czyli mniej więcej tyle, co standardowa hulajnoga elektryczna na 10-calowych kołach. Do tego ma system szybkiego składania w trzech punktach: rama, pedały i kierownica, więc można go bez większego wysiłku przetransportować w bagażniku auta.

Jednoślad został wyposażony w ogniwo 10 Ah, które ma wystarczyć na około 50 km ciągłej jazdy oraz w 3-stopniowy system wspomagania. Niewątpliwą zaletą jest wyjmowana bateria, którą – podobnie, jak w powyższych modelach – można naładować w około 5 godzin. Prędkość maksymalna, jaką osiąga pojazd marki TrybEco, to standardowe 25 km/h.

Czy cena tego sprzętu jest atrakcyjna? Tak średnio, bo 3999 złotych to kwota, w której można dostać np. HIMO Z16 MAX. Rower bliźniaczo podobny, bo również składany, ale oferujący nieco większy zasięg w trybie wspomagania.

Oczywiście nie jest to cały asortyment sklepu Biedronka Home. Na stronie można znaleźć jeszcze kilka modeli rowerów elektrycznych, a nawet e-hulajnogi marki Motus.