Podwójny monitor UHD Odyssey Neo G9 (źródło: Samsung)
Podwójny monitor UHD Odyssey Neo G9 (źródło: Samsung)

Szukasz monitora do gier? Samsung ma dwie nowe propozycje

Samsung zasila rynek dwoma nowymi wyświetlaczami dla graczy z serii Odyssey. Ekran pierwszego z nich, o nazwie Neo G9, ma 57 cali, drugi natomiast jest odświeżoną wersją Ark o przekątnej 55 cali. Czym jeszcze się charakteryzuje?

Podwójny monitor z idealnym zakrzywieniem

Samsung ogłosił wprowadzenie na rynek kolejnych dwóch monitorów dla graczy z serii Odyssey. Pierwszy z nich w postaci modelu G95NC ma 57 cali i proporcje 32:9. Wyświetlacz jest tak samo szeroki, jak dwa monitory o 32 calach. Producent wyposażył nowy sprzęt w ekran o jakości Dual Utra-High-Definition (DUHD) oraz pakiet szybkiej łączności, który wzbudził zainteresowanie już podczas tegorocznych targów CES.

Podwójny monitor UHD Odyssey Neo G9 (źródło: Samsung)
Odyssey Neo G9 (źródło: Samsung)

Wyświetlacz Neo G9 charakteryzuje zakrzywienie 1000R, zapewniając komfort graczom, gdyż jest to parametr krzywizny najbardziej zbliżony do pola widzenia oczu człowieka. Dodatkowym wsparciem wrażeń jest technologia Quantum Matrix, która odpowiedzialna jest za oświetlenie panelu LED-owego Quantum Mini LED.

Co istotne, takie rozwiązanie zapewnia dyskretniejsze strefy przyciemniania. Szczytowa jasność ekranu Neo G9 plasuje się na poziomie 1000 nitów powodując, że wyświetlane na ekranie treści wydają się być żywe i realistyczne.

Podwójny monitor UHD Odyssey Neo G9 (źródło: Samsung)
Odyssey Neo G9 (źródło: Samsung)

Producent nie zapomniał również o wysokiej częstotliwości odświeżania na poziomie 240 Hz oraz czasu reakcji wynoszącego 1 ms, mierzonej w GTG (szary do szarego), co jest niezwykle istotne podczas gry. Treści pozbawione są opóźnień, a jest to możliwe dzięki AMD FreeSync Premium Pro.

Ponadto Samsung zaopatrzył przyszłych użytkowników nowego monitora z serii Odyssey w łączność DisplayPort 2.1, HDMI 2.1, a także koncentrator USB.

Ten ciekawy sprzęt można już teraz zamawiać w ramach przedsprzedaży na całym świecie. Na polskiej stronie producenta Odyssey Neo G9 kosztuje 10999 złotych.

Podwójny monitor UHD Odyssey Neo G9 (źródło: Samsung)
Odyssey Neo G9 (źródło: Samsung)

Nowy ekran z Ark z dostępem do Multi View

Samsung Electronics wprowadził na rynek również kolejną wersję monitora Odyssey Ark, którego przekątna ekranu sięga 55 calom. Podobnie, jak w przypadku Neo G9, producent zapewnił zakrzywienie wyświetlacza na poziomie 1000R. Nowy Ark charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 165 Hz oraz czasem reakcji o długości 1 ms GTG.

Monitor ten może być ustawiany także w pozycji pionowej, co gwarantuje dodatkowe możliwości swoim przyszłym użytkownikom. Wśród nowych technologii Samsung zdecydował się wdrożyć opcję Multi View, dzięki czemu możliwe jest uruchomienie podzielonego ekranu nawet na cztery oddzielne okna, uzależnione od różnych urządzeń zewnętrznych.

Nowy monitor Odyssey Ark, model G97NC (źródło: Samsung)
Nowy Odyssey Ark, model G97NC (źródło: Samsung)

Posiadacze modelu G97NC będą mogli korzystać z trzech portów HDMI oraz wejścia w postaci DisplayPort 1.4, obsługującego treści w rozdzielczości 4K UHD.

Przedsprzedaż tego monitora rozpocznie się we wrześniu, a z nowym wyświetlaczem będzie można się zapoznać podczas tegorocznych targów Gamescom 2023, które startują już dzisiaj i będą trwały do 27 sierpnia w Kolonii na terenie Niemiec.