Na warszawskim lotnisku stanęły niecodzienne kapsuły. Podróżni będą mogli wygodnie odpocząć

Na warszawskim lotnisku stanęły niecodzienne kapsuły. Podróżni będą mogli wygodnie odpocząć

Lotnisko Chopina w Warszawie poinformowało o uruchomieniu specjalnej strefy dla podróżujących. Umiejscowiono w niej futurystycznie wyglądające kapsuły, które wyposażone są we wszystko, co niezbędne do odbycia drzemki. Komentarze zdradzają, że klienci są zaskoczeni pojawieniem się tego niecodziennego rozwiązania, a jeszcze bardziej ceną samej usługi.

Kapsuła z wygodnym materacem, czyli trochę komfortu w podróży

Kapsuły do spania stają się popularne na całym świecie. Niedawno pisaliśmy o pionowych konstrukcjach, które stanęły w japońskich kawiarniach, a już dzisiaj donosimy o podobnym rozwiązaniu, które zaczęło funkcjonować na rodzimym podwórku. Mowa oczywiście o kapsułach, które umiejscowiono na terenie warszawskiego lotniska. Wyglądają one dość futurystycznie, są zamykane od góry oraz wyposażone w spory materac, który pozwoli ułożyć się wygodnie nawet wysokim osobom (ma on 220 cm długości).

Ponadto każde stanowisko ma na wyposażeniu mniej lub bardziej przydatne do spokojnego snu akcesoria, takie jak kapcie, koc, poduszka, zatyczki do uszu czy opaska na oczy.

Wnętrze kabiny skrywa dodatkowo niewielki schowek, który może pomieścić walizkę kabinową. Każdy klient, który wykupił prawo do tego nietypowego noclegu, ma w pakiecie możliwość zrelaksowania się na fotelu do masażu, znajdującym się na terenie strefy GoSleep.

Zasada nr 1 – na lotnisku zawsze jest drogo

Jesteśmy przyzwyczajeni, że usługi na terenie lotniska kosztują znacznie więcej niż wszędzie indziej. Tak samo jest w przypadku zamontowanych niedawno kabin. Jedna godzina odpoczynku wewnątrz nich kosztuje 60 złotych, dwie to koszt 110 złotych, a trzecia i każda kolejna godzina kosztuje już tylko 40 złotych. Nietrudno zatem przekalkulować, że 8 godzin snu to wydatek rzędu 350 złotych. W mediach społecznościowych możemy zobaczyć, że komentujący nie szczędzą gorzkich słów na temat zaprezentowanego cennika.

Jak czytamy w poście zamieszczonym przez lotnisko: strefa powstała z myślą o pasażerach podróżujących przez Warszawę w tranzycie, ale dostępna jest także dla wszystkich podróżnych wylatujących z Warszawy do krajów poza strefę Schengen. Kabiny są obecnie aktywne w godzinach od 19 do 7 rano, jednak w przyszłości usługa ta ma być dostępna przez całą dobę.