SmartThings Samsung (źródło: CES)
SmartThings Samsung (źródło: CES)

Samsung SmartThings zyskał super przydatną funkcję mapy w 3D

Platforma SmartThings pozwala na tworzenie map inteligentnego domu, dzięki którym zarządzanie poszczególnymi urządzeniami jest łatwiejsze, bardziej przejrzyste i intuicyjne. Samsung pokazał jednak, że swoją mapę może unowocześnić i zdecydował się na wdrożenie obsługi widoku w 3D.

Intuicyjne funkcje podstawą platform Smart Home

Inteligentny dom staje się coraz bardziej popularny, bo cenimy i lubimy wygodę. Za pomocą smartfona uruchamiamy czy wyłączamy urządzenia, dostosowujemy parametry czy sterujemy poszczególnymi sprzętami. Podstawą tego luksusu nie są jednak same gadżety czy urządzenie mobilne, a aplikacje. Każda z nich jest inna. Platformy dla inteligentnego domu różnią się dostępnymi funkcjami czy możliwościami, ale też ograniczeniami.

Na rynku dostępnych jest kilka głównych propozycji, a wśród nich znajdziemy oczywiście Google Home, Apple HomeKit, Amazon Alexa oraz Samsung SmartThings. Każda z firm zaangażowała się w rozwój standardu Smart Home, jakim jest Matter.

Aplikacja Samsung SmartThings z funkcją mapy 3D
SmartThings (źródło: Samsung)

Aplikacja Samsung SmartThings pozwala na obsługę różnorodnych urządzeń. Możemy w niej sterować nie tylko sprzętami wyprodukowanymi przez markę Samsung, ale również pochodzącymi od innych producentów. System ten pozwala na intuicyjne monitorowanie domu, a także wydawanie poleceń dla poszczególnych urządzeń czy też automatyzowanie Smart Home’u, uzależniając jedne sprzęty od drugich.

Funkcja mapy w Samsung SmartThings

Jedną z często wykorzystywanych funkcji platformy jest podgląd na dom w postaci mapy. Opcja ta pozwala na opracowanie rozkładu pomieszczeń oraz ulokowanie w nich posiadanych sprzętów, co zdecydowanie ułatwia ich odnalezienie czy obsługę. Jej utworzenie może być też wykonane automatycznie, jeśli wyposażymy nasz dom w urządzenia z czujnikiem LiDAR, czyli na przykład w robota sprzątającego.

Aplikacja Samsung SmartThings z funkcją mapy 3D
SmartThings (źródło: Samsung)

Widok domu na mapie dodaje przejrzystości oraz pozwala łatwo dostosować parametry, takie jak temperatura czy oświetlenie. Dotychczasowa mapa została wprowadzona około połowy roku temu i dostępna była dla użytkowników w widoku 2D, przez co funkcjonalność nie była aż tak intuicyjna, jak mogłaby być. Samsung jednak postanowił przeprowadzić sporą rewolucję i już na targach CES 2024 pokazał nową wersję widoku, rozwijając ją do 3D.

Aplikacja Samsung SmartThings z funkcją mapy 3D
SmartThings (źródło: Samsung)

Najnowsza wersja platformy Samsung SmartThings trafiła już w ręce posiadaczy urządzeń mobilnych, które oparte zostały o system Android lub iOS oraz na telewizory Smart TV z Tizen. Przed końcem pierwszej połowy roku mapy 3D mają pojawić się także na ekranach lodówek z serii Family Hub.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!