SmartThings Find (źródło: Samsung)
SmartThings Find (źródło: Samsung)

SmartThings Find trafia do nowej aplikacji. Dla kogo jest dostępna?

Odnajdowanie przedmiotów nigdy nie było tak proste jak w dzisiejszych czasach. Nieważne, gdzie odłożymy smartfona, smartwatcha, słuchawki czy nawet pęk kluczy z podpiętym lokalizatorem – usługa SmartThings Find je odnajdzie. Funkcja trafiła teraz do osobnej, wygodnej i przejrzystej aplikacji. Dla kogo będzie dostępna w pierwszej kolejności?

SmartThings Find w nowej aplikacji

Usługa SmartThings Find to funkcja na smartfonach Samsung, dzięki której w łatwy sposób odnajdziemy zagubiony przedmiot, taki jak telefon, słuchawki, zegarek, tablet czy dowolny obiekt (na przykład klucze), do którego przyczepiliśmy niewielki lokalizator SmartTag.

Dotychczas opcja ta była dostępna w obrębie aplikacji Samsung SmartThings. Jednak, jak wynika z informacji udostępnionych przez niejakiego Mishaala Rahmana, funkcja została teraz wydzielona do osobnej aplikacji. Ciekawostkę tę zauważono w najnowszych Samsungach Galaxy S24, zaprezentowanych 17 stycznia br.

Wygląda na to, że odnajdowanie zagubionych przedmiotów, a także wyszukiwanie urządzeń członków rodziny, którzy wyrazili na to zgodę, będzie teraz odbywało się w aplikacji Samsung Find.

Samsung Find już dostępne – dla kogo?

Najnowsza aplikacja w pierwszej kolejności pojawia się w niedawno pokazanych Samsungach Galaxy S24, ale trafi również do innych urządzeń. Rozwiązanie to prawdopodobnie pojawi się wśród fabrycznie zainstalowanych aplikacji dla smartfonów opartych o system One UI 6.1. Osoby, które otrzymają możliwość aktualizacji swoich telefonów do tej wersji systemu będą mogły pobrać apkę z Galaxy Store.

Samsung Find (źródło: aplikacja)
Samsung Find (źródło: Tabletowo)

Aplikacja Samsung Find została podzielona na trzy sekcje: Osoby, Urządzenia oraz Przedmioty. W pierwszej karcie możemy odnaleźć naszych przyjaciół czy członków rodziny, którzy udostępnili swoją lokalizację. Druga karta pokaże miejsce, w jakich znajdują się poszczególne sprzęty. Jak wynika z informacji, najprawdopodobniej znajdziemy tam zarówno nasze sprzęty, jak i osób, które udzieliły nam dostępu. W sekcji Przedmioty natomiast wyświetlą się przedmioty, do których przyczepiono lokalizator SmartTag.

Inteligentny pierścień Samsunga

Podczas prezentacji najnowszej serii smartfonów Samsung Galaxy S24 zaprezentowano także krótki zwiastun inteligentnego pierścienia. Trailer dla Galaxy Ring przedstawiono na sam koniec wydarzenia Galaxy Unpacked 2024 jako niespodziankę, a dr Matthew Wiggins zapowiedział ten produkt jako „potężne i przystępne urządzenie zdrowotne”. Nie zdradzono jednak żadnych informacji na temat planowanej daty premiery, ceny, dostępności czy nawet funkcji, jakie miałby otrzymać pierścień.