SmartThings Find ma już 300 milionów użytkowników (źródło: Samsung)
SmartThings Find ma już 300 milionów użytkowników (źródło: Samsung)

SmartThings Find obejmuje już 300 milionów urządzeń

Samsung Electronics ogłosił, że „węzły wyszukiwania” osiągnęły liczbę 300 milionów sztuk. Oznacza to, że SmartThings Find obejmuje teraz naprawdę wiele zarejestrowanych urządzeń, które pomagają odnaleźć urządzenia mobilne i inne przedmioty użytkowników.

System, który rozwija swoje możliwości dzięki użytkownikom

SmartThings Find jest systemem firmy Samsung, który pozwala na szybkie i proste odnajdywanie urządzeń Galaxy, do których należą smartfony i tablety, a także zegarki oraz słuchawki douszne. Dzięki tej usłudze możliwe jest także zlokalizowanie SmartTaga lub SmartTaga+, będącego trackerem doczepianym do kluczy, toreb czy innych obiektów, które mogłyby zostać zagubione lub skradzione.

Jak ogłosiła firma Samsung Electronics, liczba zarejestrowanych w usłudze śledzenia urządzeń przekroczyła 300 milionów sztuk, przy czym aż 100 spośród nich zostało dodanych w ciągu ostatniego roku. Tak szybki i zdecydowany rozwój sieci sprzętów SmartThings Find pozwala na skuteczniejsze lokalizowanie przedmiotów.

Zabezpieczenia SmartThings Find, które ochronią przed nadużyciami

Coraz bardziej znana usługa tego giganta technologicznego staje się teraz jeszcze lepiej chroniona. Jest to możliwe dzięki platformie zabezpieczeń, znanej jako Samsung Knox. Dzięki niej możliwe jest zablokowanie udostępniania danych na temat lokalizacji osobom postronnym, chyba, że właściciel wyrazi na to zgodę. System ten powoduje, że identyfikator każdego z użytkowników ulega zmianie co 15 minut, a jego przechowywanie jest w pełni anonimowe.

Ponadtro uruchomiono również funkcję „Wyszukaj nieznane tagi w pobliżu”, dzięki czemu można w łatwy sposób określić znajdujące się wokół urządzenia. Opcja ta zezwala na zapoznanie się z siłą sygnału znacznika, co sprawia, że każdy z użytkowników wie, jak blisko znajduje się dany tag.

W obrębie SmartThings Find możliwe jest również uruchomienie funkcji „Ostrzeżenie o nieznanych tagach”, co sprawia, że dana osoba może zweryfikować czy jest śledzona. Alert przesyłany jest za pomocą powiadomienia przesłanego na urządzenie mobilne. Dzięki temu możliwe jest zapobieganie nadużyciom.