Samsung The Frame

Tegoroczna sprzedaż telewizorów Samsung The Frame przekroczyła milion sztuk!

Seria telewizorów The Frame okazała się być sporym sukcesem Samsunga. Jak poinformował producent, sprzedaż tych urządzeń osiągnęła milion sztuk w 2021 roku.

The Frame to nieszablonowy telewizor

The Frame to seria telewizorów, która pojawiła się na rynku w 2017 roku. Od tamtego czasu design urządzeń został nieco ulepszony, a także zyskały one nowe funkcje i pojawiły się w różnych rozmiarach. Wszystko to przełożyło się na ich popularność oraz wysoką sprzedaż.

W 2020 roku producent zadecydował o zmianie technologii wyświetlacza w tej serii na QLED, by uzyskać wyższą jakość obrazu dla jeszcze bardziej realistycznych doznań. W lipcu 2021 roku na rynku pojawił się również model 85-calowy, będący piątym rozmiarem The Frame w ofercie. Pozostałe cztery to: 32”, 55”, 65” oraz 75”.

Najnowsza wersja The Frame to także bardzo cienkie ramki okalające wyświetlacz. Mają one zaledwie 24,9 mm grubości, co sprawia, że urządzenie wygląda bardzo nowocześnie. Oczywiście, jedną z charakterystycznych cech tej serii produktów jest możliwość samodzielnego doboru i zmiany ramki, dopasowując telewizor do wystroju mieszkania.

Samsung The Frame

Wyjątkowość samsungowej ramki dopełnia specjalny tryb czuwania, nazwany „Sztuka”, w którym to telewizor wyświetla wybrane przez użytkownika dzieło sztuki, imitując prawdziwy obraz. Dzięki czujnikom jasności wbudowanym w urządzenie, The Frame dostosowuje jasność ekranu do warunków w pomieszczeniu, by perfekcyjnie wtopić się w otoczenie.

Użytkownicy telewizora mogą wybierać spośród nieskończonej ilości dzieł sztuki, w tym ponad 1500 dostępnych w usłudze Art Store. Najnowsza wersja urządzenia ma 6 GB pamięci wbudowanej i pozwalają na korzystanie z nawet 1200 obrazów w rozdzielczości 4K.

Milion ramek trafiło do klientów

Samsung poinformował, że sprzedaż The Frame w 2021 roku przekroczyła milion sztuk. Tym samym, seria stała się pierwszą w portfolio fifestyle’owych telewizorów producenta sprzedaną w takiej ilości w ciągu roku.

Co więcej, Samsung informuje, że zainteresowanie urządzeniem wciąż rośnie, przede wszystkim na rynkach europejskich i amerykańskich. Tym samym, przewiduje się, że łączna sprzedaż jeszcze w tym roku przekroczy dwa miliony sztuk. Oznacza to również, że w samym 2021 Samsung sprzedał więcej ramek niż łącznie w latach 2017-2020.

Ceny The Frame wahają się od 3999 złotych do 13999 złotych, w zależności od rozmiaru. Jest on dostępny do kupienia na stronie Samsunga oraz w wybranych sieciach handlowych.