Telewizor OLED S95C (źródło: Samsung)
Telewizor OLED S95C (źródło: Samsung)

Samsung wprowadza do sprzedaży w Polsce 77-calowy telewizor OLED

Firma Samsung zdecydowała się na zasilenie polskiego rynku telewizorów modelem OLED 77S95C, który zaprezentowany został przed rokiem. Cechuje go spory ekran o wielkości 77 cali, a także żywe kolory, wyrazistość i głęboka czerń. Co jeszcze oferuje?

Telewizor Samsung OLED o sporym rozmiarze

OLEDowa nowość na polskim rynku to 77-calowy telewizor produkcji Samsunga, który może spełnić oczekiwania użytkowników odnośnie ich centrum domowej rozrywki. Jego technologia opiera się o samoemisyjne piksele oraz mechanizm kropki kwantowej. Dzięki temu emitowany obraz może osiągać wysoką jakość czerni oraz prezentować wiele bogatych i żywych barw.

Wdrożony do telewizora 77S95C system pozwala na to, aby niskiej jakości obrazy zostały ulepszone. Jest to możliwe poprzez skalowanie materiałów o niskiej rozdzielczości, co pozwala na ulepszenie ich wyglądu do jakości 4K. Dodatkowym wsparciem dla technologii poprawy obrazu jest 20 różnych modeli sieci neuronowych.

Sprzęt otrzymał dostęp do najnowszej wersji Smart Hub, dzięki czemu użytkownicy mają łatwy dostęp do wszelkich aplikacji streamingowych np. Disney+, HBO Max, Netflix, Amazon Prime czy też do stosunkowo nowej platformy Sky Showtime.

Telewizor OLED S95C (źródło: Samsung)

Samsung OLED 77S95C charakteryzuje smukła obudowa, której grubość wynosi zaledwie 11 milimetrów. Tak cienka forma mogła zostać osiągnięta dzięki wprowadzeniu Modułu One Connect Pro, czyli niewielkiej skrzynki, umożliwiającej podłączenie zewnętrznych urządzeń do telewizora. Cena tego sprzętu wynosi 24499 złotych.

Czym byłoby domowe centrum rozrywki bez wzmocnionego dźwięku?

Jednym z przykładowych urządzeń, który może wspomóc doznania płynące z emitowanych dźwięków, jest soundbar Q990C. Jego technologia i przekazywany widzom głos opiera się o funkcję Dolby Atmos. Jej możliwości pozwalają na bezprzewodowe połączenie się z telewizorem.

Sprzęt ten otrzymał od producenta dostęp do aż 11 równomiernie rozłożonych kanałów. Dzięki temu emitowane dźwięki są dobrze rozprowadzone po pomieszczeniu, bez względu na to, w jakim miejscu odbiera je użytkownik. Soundbar dostępny jest teraz w promocji za cenę 4599 złotych w sklepie MediaExpert.