HyWEAR (źródło: FEIG)
HyWEAR (źródło: FEIG)

Skaner kodów kreskowych i chipów RFID do noszenia na ręce

Praca w sklepie czy magazynie może być łatwiejsza, dzięki wkładanemu na rękę skanerowi kodów kreskowych oraz chipów RFID. Lekki i poręczny HyWEAR nie ogranicza ruchów.

Trzy rodzaje skanerów w zależności od potrzeb

Firma FEIG stworzyła skaner do noszenia na ręce, pozwalający na bezdotykowe skanowanie kodów kreskowych oraz chipów RFID. Urządzenie jest proste, ale może bardzo ułatwić codzienną pracę w obiektach magazynowych, centrach logistycznych czy sklepach. Dzięki nim ręce pracownika pozostają wolne, co wpływa na jego wygodę i produktywność.

Producent w swojej ofercie posiada trzy wersje urządzenia HyWEAR. Podstawowa pozwala na czytanie kodów kreskowych z odległości od 5 do 90 centymetrów, wersja compact + RFID działa w tych samych odległościach, jednak uwzględnia także skanowanie kodów i RFID UHF. Dostępna jest również wersja compact xT, dzięki której użytkownik ma możliwość czytania kodów nawet z odległości 170 centymetrów.

Lekkość, wydajność, odporność i elastyczność

Urządzenie pozwala skrócić czas skanowania tradycyjnym urządzeniem nawet o 4 sekundy i przede wszystkim nie wymaga trzymania go w ręce, co poprawia mobilność i pracę, szczególnie w przypadku przenoszenia ciężkich przedmiotów.

Każda z dostępnych wersji HyWEAR łączy się z Wi-Fi i otrzymała wymienną i ładowalną baterię litowo-polimerową o pojemności 1100 mAh, której żywotność sięga 10 godzinom lub też zeskanowaniu 10 tysięcy kodów.

Skaner kodów HyWear (źródło: FEIG)
Skaner kodów HyWear (źródło: FEIG)

Mankiet urządzenia został wykonany z elastycznego i oddychającego materiału, który można swobodnie wyprać. Jest zapinany na rzep i dopasowuje się do ręki danego użytkownika, a przy tym jest lekki, osiągając zaledwie 70 gramów.

Urządzenie zostało zakwalifikowane w stopniu ochrony IP54, co oznacza, że jest odporne na wodę, a także na pył i kurz. Zostało wykonane z solidnej konstrukcji, która chroni ją przy upadku z wysokości. HyWEAR otrzymało także LEDowe, kolorowe diody oraz możliwość emitowania sygnałów dźwiękowych i wibracji, co pozwala na łatwiejszą pracę, a także unikanie błędów.