Firma Qualcomm wprowadza nowy rodzaj okularów o wyjątkowym wyglądzie i funkcjonalności oraz wysokiej wydajności. Bardzo cienkie szkło, mniejszy procesor, większa wygoda – to tylko kilka cech, które wyróżniają okulary Snapdragon AR2 od innych na rynku.
Podstawowe cechy Snapdragon AR2
Procesor w nowych okularach Snapdragon AR2 zajmuje 40% mniej miejsca, a jednocześnie osiąga 2,5 krotnie większą wydajność AI, choć zużywa o połowę mniej energii, osiągając zaledwie 1 W mocy. Dzięki zastosowaniu architektury wieloukładowej możliwe było zmniejszenie szerokości zauszników oraz uzyskanie lepszego balansu, co zdecydowanie wpłynie na wygodę i komfort użytkownika. AR2 łączą w sobie nowe technologie, które zdecydowanie wyróżniają je spośród innych dostępnych na rynku.
Wyjątkowe technologie i nowoczesna budowa AR2
W jednym z zauszników zainstalowano procesor AR, w drugim platformę łączności, natomiast w mostku ulokowano koprocesor rozszerzonej rzeczywistości.
Dzięki połączeniu opracowanych technologii, platforma Snapdragon AR2 działa w sposób dynamiczny i płynny. Zapewnia jej to procesor AR, który został zoptymalizowany tak, aby zredukować opóźnienia ruchu. Jest to możliwe przez zastosowanie dziewięciu kamer działających jednocześnie. Ponadto zainstalowano silnik akceleracji sprzętowej, który jest w stanie poprawiać śledzenie ruchu oraz lokalizacji.
Koprocesor AR zajmuje się połączeniem informacji zdobytych z kamer i czujnika, dzięki czemu możliwe jest śledzenie oczu oraz skanowanie tęczówki, co umożliwia renderowanie dołka (Foveated). To wszystko pozwala na skupienie obciążenia sprzętu dokładnie tam, gdzie skierowany jest wzrok użytkownika.
Platforma łączności natomiast opiera się o system łączności Qualcomm FastConnect 7800, co pozwala na uzyskanie wyjątkowo małego opóźnienia, bo poniżej 2 milisekund. Ten system łączności umożliwia także wykorzystanie najszybszej dotąd dostępnej technologii Wi-Fi 7.
Okulary Snapdragon AR2 zostały również wyposażone w dostęp do platformy Snapdragon Spaces, dzięki której możliwe jest projektowanie i programowanie aplikacji do rozszerzonej rzeczywistości, co pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych doświadczeń, jakie daje nam technologia AR.