Soundbar Bar 1300 (źródło: JBL)
Soundbar Bar 1300 (źródło: JBL)

Nowy model soundbara JBL z serii Bar wreszcie w Polsce!

Zapowiedziany podczas tegorocznych targów CES soundbar jest już dostępny w polskich sklepach. Co oferuje flagowy model JBL Bar 1300?

Zaawansowane technologie i kinowa jakość dźwięku

Soundbar 1300 firmy JBL z serii Bar może wypełnić pomieszczenia przestrzennym dźwiękiem Dolby Atmos i DTS:X 3D. Jak twierdzi producent, nowy produkt może zapewnić wrażenia dźwiękowe na poziomie kinowym. Urządzenie JBL otrzymało dostęp do technologii MultiBeam, będącej produktem firmy HARMAN.

Soundbar Bar 1300 (źródło: JBL)
Soundbar Bar 1300 (źródło: JBL)

Sprzęt JBL Bar 1300 został wyposażony w sześć głośników, spośród których cztery ulokowano w listwie głównej i skierowano w górę, a pozostałe dwa w odłączalnych głośnikach akumulatorowych. Urządzenie otrzymało także 10-calowy subwoofer.

JBL wyposażył model 1300 w technologię PureVoice, dzięki której możliwe jest wykorzystanie algorytmu służącego przeprowadzeniu optymalizacji wyrazistości głosu, nawet podczas emisji głośnych efektów dźwiękowych. Głośniki boczne zostały tak opracowane, aby mogły być odłączone i służyć jako samodzielny głośnik Bluetooth w innym pomieszczeniu.

Wysokiej jakości łączność i rozbudowana funkcjonalność odtwarzania dźwięków

Soundbar można z łatwością połączyć z siecią Wi-Fi, co umożliwia uruchomienie streamingu z poziomu serwisów muzycznych. Producent dał także funkcję znajdowania nowych utworów i wykonawców w obrębie aplikacji JBL One, w której możliwe jest zintegrowanie platform muzycznych.

Nowy JBL Bar można połączyć z urządzeniem, obsługującym asystentów głosowych takich, jak Alexa, Siri czy Asystent Google. Soundbar ma również dostęp do ponad 300 usług, pozwalających na streaming utworów muzycznych online, co jest możliwe poprzez AirPlay, Alexa Multi-Room Music i Chromecast.

Soundbar Bar 1300 (źródło: JBL)
Soundbar Bar 1300 (źródło: JBL)

Nowość z serii Bar otrzymała złącze HDMI eARC wraz z funkcją Dolby Vision Passthrough, dzięki czemu użytkownik może uzyskać czysty dźwięk przestrzenny przy użyciu jednego przewodu. Soundbar JBL ma także trzy złącza wejściowe HDMI, dzięki którym łatwo można podłączyć odtwarzacz wideo czy konsolę.

Moc wyjściowa kompletnego urządzenia wynosi 1170 W, przy czym samego soundbara – 650 W, głośników przestrzennych – 110 W oraz subwoofera – 300 W. JBL Bar 1300 jest już dostępny w sprzedaży na polskim rynku, a jego cena wynosi 6999 złotych.

Soundbar Bar 1300 (źródło: JBL)
Soundbar Bar 1300 (źródło: JBL)