JBL Bar 500
źródło: PAP

JBL wprowadza do sprzedaży nowe soundbary. Co mają do zaoferowania?

JBL to z pewnością jedna z najpopularniejszych firm produkujących sprzęt audio na rynku – w niemal każdym sklepie z elektroniką można dostać przykładowo przenośny głośnik Bluetooth, który pozwoli rozkręcić imprezę na działce. Z drugiej strony marka ma w swojej ofercie propozycje stworzone do użytku domowego – soundbary, które poprawiają jakość dźwięku w salonach.

JBL Bar 300 – jak przedstawia się podstawowa propozycja?

JBL wprowadza dwa modele z nowej generacji soundbarów – mianowicie Bar 300 oraz Bar 500, które pokażą świetne funkcje w stosunkowo niskiej cenie – oba mają do dyspozycji wsparcie technologii Dolby Atmos oraz Multibeam.

Pozwolę sobie zacząć od modelu podstawowego – czyli JBL Bar 300, który okaże się najtańszą propozycją z całej serii. Urządzenie zostało zamknięte w kompaktową obudowę, a mimo tego zapewnia wysoką moc wyjściową – bo aż 260 W – w środku znajdują się cztery przetworniki 46 x 90 mm oraz dwa wysokotonowe 20 mm.

Całość ma zapewnić świetny dźwięk przestrzenny 3D, będąc uniwersalną propozycją do filmów, muzyki, a także gier – producent zapewnia, że mimo braku dodatkowego subwoofera, bas ma być naprawdę dobry. Jest oczywiście moduł łączności bezprzewodowej WiFi, wykorzystywany do m.in. aktualizacji oprogramowania. Funkcji jest sporo – dostęp do ponad 300 internetowych serwisów muzycznych, dzięki AirPlay, Alexa MRM czy wbudowany Chromecast.

Poza technologiami dźwięku przestrzennego jest także PureVoice, oparty na algorytmach optymalizacji czystości głosu. Urządzenie zostało wycenione na 1899 złotych i jest już dostępne do kupienia.

JBL Bar 300
źródło: JBL

JBL Bar 500, czyli więcej basów!

JBL Bar 500 to trochę „dopasiona wersja” wspomnianego modelu, z dodatkowym subwooferem w zestawie. Zapewnia łączną moc wyjściową 590 W, gdzie 290 W oferuje sam soundbar (ma 4 przetworniki 46 x 90 mm i 3 wysokotonowe 20 mm), pozostałe 300 W generuje subwoofer z przetwornikiem o średnicy 260 mm. Poza wydajniejszym sprzętem do dyspozycji są te same technologie, takie jak Dolby Atmos oraz Multibeam.

JBL Bar 500
źródło: JBL

Soundbary mają wsparcie aplikacji JBL One, gdzie dostępny jest m.in. korektor, personalizacja ustawień, a także przeglądanie usług muzycznych – a tam można odpalić ulubiony utwór. Do dyspozycji użytkownika jest funkcja połączenia soundbara z głośnikiem wyposażonym w asystenta głosowego – Amazon Alexa, Asystent Google, czy Siri od Apple. JBL Bar 500 jest już dostępny w cenie 3099 złotych.

Na koniec warto dodać, że do oferty trafią jeszcze kolejne propozycje producenta – Bar 800, 1000 i 1300.