Spike - asystent MINI (źródło: press.bmwgroup.com)
Spike - asystent MINI (źródło: press.bmwgroup.com)

Spike – cyfrowe, czworonożne wsparcie w nowej generacji MINI

Oto Spike, cyfrowy asystent w postaci sympatycznego angielskiego buldoga, który ożywia nową generację modeli MINI. Oferuje wszechstronne wsparcie, będzie towarzyszyć użytkownikom we wszelkich funkcjach. Swoją pierwszą dużą premierę będzie miał na międzynarodowych targach motoryzacyjnych Auto Shanghai w Chinach w dniach 18-27 kwietnia 2023.

Innowacyjny towarzysz nowych MINI

Podczas wspomnianego wydarzenia, Spike powita odwiedzających stoisko MINI. Zostanie pokazany jako imponująca rzeźba – art toy, która połączy elementy zabawki i rzeźby w stylu miejskiej popkultury. Pojawi się także w kokpicie nowego MINI Concept Aceman. Jego prezentacja na okrągłym wyświetlaczu OLED z pewnością zaskoczy i zaciekawi niejednego.

Spike - asystent MINI (źródło: press.bmwgroup.com)
Spike – asystent MINI – wygląd (źródło: press.bmwgroup.com)

Geneza czworonożnego towarzysza marki MINI

Spike towarzyszy marce od czasów debiutu współczesnych modeli w 2001 roku. Buldog ze swoją wyrazistą sylwetką, brytyjskimi korzeniami i ujmującym charakterem, idealnie oddaje ducha tych samochodów.

Emocje i niezapomniane doświadczenia zawsze będą nieodłącznym elementem MINI. Przenosimy więc Spike’a w przyszłość jako cyfrową postać, która stanie się pełnym wdzięku towarzyszem naszych użytkowników.

Mówi Oliver Heilmer, szef projektowania MINI.
Spike - asystent MINI (źródło: press.bmwgroup.com)
Spike – asystent MINI (źródło: press.bmwgroup.com)

Psi asystent dla indywidualnych stylów życia

Ten uniwersalny pomocnik, skupia uwagę nie tylko na samochodzie, ale także na jego właścicielu. Ma za zadanie umocnić emocjonalny związek między kierowcami a ich samochodami, dostosowując się do ich indywidualnego stylu życia. Spike będzie uczestniczył w codziennych doświadczeniach użytkowników. Jako MINI Intelligent Personal Assistant oferuje różnorodne funkcje, które ułatwiają codzienną jazdę.

Ma być pomocny i oferować wsparcie w różnych aspektach jazdy. Według zapewnień producenta, ma wprowadzić nowy wymiar doświadczeń związanych z marką MINI. Jednak jak to zrobi konkretnie, póki co nie jest ujawnione. Trudno też doszukiwać się szczegółowych opisów. Pozostają tylko przypuszczenia co do jego funkcjonalności.

W zaprezentowanym podglądzie wideo nowego asystenta, widzimy jak tańczy na okrągłym wyświetlaczu OLED. Być może zatańczy także w aucie klienta, w odpowiedzi na jego żądanie 😜.