squad mobility 2
Źródło: gizmochina.com

Squad – niewielki samochód z panelem fotowoltaicznym na dachu

Squad to nowy, mały samochód elektryczny, przystosowany głównie do jazdy w mieście oraz na przedmieściach. Ten kompaktowy pojazd prezentuje parę interesujących funkcji.

Ciekawy pomysł na bycie mobilniejszym w mieście

Squad Mobility jest firmą produkującą samochody o napędzie elektrycznym, przeznaczonych do miejskiej podróży. Producent podkreśla, że jego celem jest walka z zanieczyszczeniem powodowanym przez spaliny jak i lepsza mobilność. Z założenia, firma oferuje pojazdy w przystępnych cenach, które mają być bezpieczne oraz ekologiczne. Pojazdy Squad mają być idealne do prosty podróży, takich jak pojechanie po zakupy czy zawiezienie dziecka do szkoły.

Model o nazwie Squad jest na pewno ciekawym pomysłem na nowe metody poruszania się po zakorkowanych miastach. Jest to elektryczny pojazd dwuosobowy, mający ogniwa fotowoltaiczne na dachu. Zamysł tego modelu jest prosty – ma być tanio i kompaktowo.

Dzięki zamontowanemu na dachu panelowi fotowoltaicznemu jest w stanie tylko za jego pomocą przejechać 20 km dziennie. Ma to swoje plusy – przejechanie 20 km dziennie tylko z użyciem energii słonecznej brzmi kusząco i w skali rocznej może generować spore oszczędności. Z innych ciekawych funkcji oferowanych przez Squad można wymienić opcję wyjmowania drzwi. Dzięki swoim małym wymiarom samochód będzie można zaparkować praktycznie wszędzie, gdzie zmieści się skuter.

Pojazd jest jednak w stanie przejechać znacznie więcej, dzięki swojej baterii elektrycznej, którą można ładować w zwyczajnym domowym gniazdku. Bateria jest wymienialna, a jej zasięg sięga nawet 100 km. Squad wyposażony jest w dwa silniki, które generują 5 koni mechanicznych o maksymalnej prędkości 45 km/h.

Squad mobility
Źródło: squadmobility.com

Cena miała być niska, ale chyba coś nie wyszło

Mimo, że samochód reklamowany jest jako tani, to faktyczna cena wcale nie jest taka niska. Jak na auto, które praktyczne jest tylko w mieście oraz wokół, cena 6250 euro jest dość spora. Przeliczając na złotówki, daje nam to 29 tysięcy złotych.

Mimo ciekawych rozwiązań, trudno jest uwierzyć w to, że zwyczajny człowiek – zamiast standardowego spalinowego samochodu – w tej cenie wybierze Squad.