Huawei S-Tag sportowy czujnik ruchu
źródło: Huawei

Huawei S-Tag to nie lokalizator, lecz świetne uzupełnienie smartwatcha

Po ponad pół roku wyczekiwania, Huawei nareszcie zaprezentował produkt kryjący się pod nazwą S-Tag. Nie jest to jednak, tak jak dotychczas przypuszczano, lokalizator. Chiński producent za pomocą tego urządzenia uzupełni swoją ofertę wearables.

Huawei S-Tag to czujnik ruchu dla fanów sportu

Podczas ostatniej konferencji Huawei producent zaprezentował wiele ciekawych nowości, które wkrótce trafią na rynek. Wśród nich pojawił się jeden produkt, którego fani marki od dawna wyczekiwali. Huawei S-Tag nie jest, jak pierwotnie przypuszczano, lokalizatorem, lecz niewielkim czujnikiem ruchu stworzonym z myślą o sportowcach.

Huawei S-Tag sportowy czujnik ruchu
źródło: Huawei

Urządzenie to można przyczepić do sznurówek lub spodni w trakcie treningu, by przekazywać smartwatchowi (a w konsekwencji – również aplikacji zdrowotnej) szereg informacji na temat tego, w jaki sposób wykonywane są ćwiczenia. Huawei S-Tag jest w stanie analizować informacje na temat postury użytkownika poprzez analizę ruchu stóp czy talii.

Czujnik śledzi nawet 13 aspektów treningu biegacza, a ponadto oferuje spersonalizowane wskazówki dotyczące zwiększenia wydajności i unikania kontuzji. Jest to świetne narzędzie dla każdego fana biegania, który chciałby prześledzić swój trening w poszukiwaniu pola do poprawy.

Jeśli bieganie to nie wasza bajka, Huawei S-Tag można również przyczepić do roweru w celu prześledzenia podstawowych informacji na temat przejażdżek. Obecnie Huawei pozwala śledzić dane, takie jak przebyty dystans, prędkość jazdy oraz prędkość pedałowania.

Huawei S-Tag sportowy czujnik ruchu
źródło: Huawei

Producent zapewnia, że zastosowań nowego czujnika będzie więcej – lista funkcjonalności ma się rozszerzać o kolejne pozycje wraz z aktualizacjami. A potencjał tego czujnika jest naprawdę spory, w szczególności dzięki jego niskiej wadze, wynoszącej 7,5 grama, oraz wodoszczelności nawet do 50 metrów. Zabezpieczenie przed kontaktem z cieczą sugeruje, że producent może w przyszłości dodać wsparcie śledzenia pływania.

Huawei S-Tag to akcesorium sportowe dla posiadaczy smartwatchy lub smartbandów Huawei. Według zapowiedzi, by z nich skorzystać konieczne będzie podłączenie do któregoś z innych urządzeń ubieralnych Huawei. Zegarek lub opaska będą synchronizować pozyskane z czujnika dane z aplikacją Huawei Health, gdzie użytkownicy będą mogli przejrzeć dane oraz wskazówki na temat odbywanych przez siebie treningów.

Na ten moment nie znamy szczegółów dostępności najnowszego akcesorium sportowego. Huawei nie przedstawił również cen tego urządzenia ani większej liczby szczegółów dotyczących S-Taga.