Stacja wymiany baterii Ample (Źródło: ample)
Stacja wymiany baterii Ample (Źródło: ample)

Stacja wymiany baterii Ample skraca czas podmiany w samochodach do 5 minut

Ample uruchomił swoją stację wymiany baterii przeznaczoną do obsługi pojazdów elektrycznych każdej wielkości. Kierowcy mogą rozprostować nogi, a po 5 minutach pojazd jest zdolny do dalszej jazdy.

Rozbudowywana infrastruktura elektryków

Wraz ze wzrostem popularności pojazdów elektrycznych kierowcy mogą oczekiwać rosnących kolejek na stacjach ładowania. Nawet wdrażając pojemniejsze i bardziej efektywne baterie oraz innowacyjne rozwiązania ładowania, czas całej procedury wciąż może być zbyt długi w pewnych przypadkach, np. obsługi floty firmowej. Jednym z alternatywnych rozwiązań jest wymiana wyczerpanego akumulatora na nowy, a Ample właśnie ujawnił, że jego stacje są w stanie przeprowadzić cały proces w 5 minut.

Stacja wymiany baterii Ample jest rozwijana już od 9 lat. Pojazdy przystosowane do platformy mogą zostać szybko pozbawione zużytego akumulatora i wyposażone w świeżutkie moduły gotowe do jazdy. Wyjęte jednostki akumulatorowe są następnie ponownie ładowane dla następnego klienta. Stacje są już rozmieszczane na terenie Zatoki San Francisco, aby wspierać partnerów flotowych, takich jak Uber i Sally, w testowaniu rozwiązania.

Pracując z tymi flotami, ciągle słyszeliśmy, że pomimo dobrych chęci elektryfikacji flot, kierowcy mogą spędzać ponad 10-12 godzin, czyli 25% tygodnia pracy, na stacji ładowania. Słyszeliśmy od miast, że w wyścigu o elektryfikację brakuje niezawodnego ładowania pojazdów elektrycznych dla mieszkańców miast, którzy nie mają dostępu do garaży i możliwości ładowania w nocy, a nasze nowe rozwiązanie ma to naprawić.

Ample

Stacja wymiany baterii oszczędzi mnóstwo czasu

Najnowsza stacja przeznaczona jest do obsługi pojazdów elektrycznych każdej wielkości – od małych samochodów osobowych po dostawcze furgonetki. Kierowcy i pasażerowie mogą pozostać w samochodzie w trakcie wymiany lub wysiąść i rozprostować nogi. Pięć minut później moduły baterii są już wymienione i gotowe do dalszej drogi.

Stacja wymiany baterii Ample (Źródło: ample)
Stacja wymiany baterii Ample (Źródło: ample)

Nowe stacje wymiany baterii zostały także zaprojektowane pod kątem szybkiego wdrażania nowych modeli akumulatorów. Wyposażone są także w systemy monitoringu 24/7 w celu zwiększenia bezpieczeństwa i obsługi klienta. Obecnie Ample poszukuje kolejnych partnerów w postaci producentów samochodów, firm i miast do wdrażania kolejnych stacji.