Szczoteczka soniczna do zębów Oclean X Ultra
źródło: materiały prasowe

Szczoteczka do zębów Oclean X Ultra już dostępna w Polsce!

Szczoteczka do zębów to jedno z tych akcesoriów, które zdają się niezbędne dla naszego bezproblemowego funkcjonowania. Ostatecznie dbanie o higienę jamy ustnej jest nie tylko obowiązkiem, o ile nie chcemy roztaczać podczas rozmów specyficznego aromatu, ale i swego rodzaju sposobem na oszczędzanie. Jeśli znacie obecne cenniki usług stomatologicznych, to wiecie, co mam na myśli. Na całe szczęście Oclean X Ultra kusi potencjalnych nabywców nie tylko stroną czysto praktyczną, ale i pomocą w lepszym dbaniu o higienę jamy ustnej.

Nowa szczoteczka na polskim rynku

Na naszym rynku mamy dostępnych wiele rodzajów szczoteczek do zębów – od manualnych, przez elektryczne, aż po soniczne i ultradźwiękowe. Każda z nich ma swoje wady i zalety, i w przypadku każdej z nich powinniśmy zwracać uwagę na nieco inne elementy podczas wyboru optymalnej dla nas opcji.

Jak już zdążyłem wspomnieć, rynek ten nie jest mały, a wybór najlepszego produktu może być dość trudny za sprawą zjawiska zwanego paradoksem wyboru (im więcej opcji, tym trudniej nam podjąć decyzję). Oclean nam tego nie ułatwia i wprowadza nową szczoteczkę soniczną do sklepów nad Wisłą.

Oclean X Ultra, bo o niej mowa, zdaje się mierzyć w najbardziej wymagających użytkowników, a to za sprawą swojej specyfikacji oraz wsparciu dla sztucznej inteligencji. Asystent AI podczas mycia zębów ma nas informować na bieżąco, jak poprawić naszą technikę szczotkowania, czy też, w jaki sposób usprawnić nasze nawyki związane z cały procesem dbania o nasze zęby. Ponadto sprzęt ten został wyposażony w ekran dotykowy, który da nam podgląd na cały proces czyszczenia jamy ustnej. Największym atutem może być jednak bateria.

Sam posiadam szczoteczkę soniczną i muszę ładować ją średnio raz na 1,5-2 tygodnie, toteż deklaracja producenta, że szczoteczka Oclean X Ultra pozwoli na działanie przez 40 dni przy użytkowaniu jej 2 razy dziennie przez 2 minuty, jest dla mnie wręcz niebywała. Zakładam jednak, że czas pracy zostanie odpowiednio zweryfikowany podczas testów, które już przeprowadzamy dla Was na portalu Tabletowo.pl. Niemniej imponująca jest dla mnie informacja o tym, że pomimo coraz mniejszego stanu naładowania baterii, model X Ultra ma zapewniać stałą moc działania.

Pod kątem aspektów technicznych informuję, że silnikiem szczoteczki jest Maglev 3.0, wyposażony w system TurboClean i zdolny do wykonywania 84000 ruchów na minutę lub, jeśli ktoś woli tego typu dane, 1400 ruchów na sekundę.

Ponadto szczoteczka spełnia standard odporności na wodę PX7, jest odporna na pleśń, a także oferuje łączność ze smartfonem. Tak, szczoteczka ta ma dedykowaną aplikację mobilną, którą mogą pobrać zarówno użytkownicy iPhonów (via App Store), jak i sprzętów operujących na systemie Android (via Google Play), co pozwoli im na dostęp do personalizowanych raportów oraz sugestii związanych ze szczotkowaniem zębów.

To ile za to cudo?

Jak wiadomo, za dobre rzeczy trzeba płacić i nie inaczej jest w tym przypadku. Oficjalny sklep Oclean w Polsce wycenił swój produkt na 649 złotych za zestaw, na który składa się wspomniane już urządzenie, podróżne etui wspierające ładowanie (via USB-C), a także uchwyt ścienny, ładowarkę indukcyjną oraz 3 różne końcówki.

Możecie ją zakupić nie tylko za pośrednictwem oficjalnej strony producenta, ale i nabyć ją z innych źródeł, jak chociażby Media Expert, czy oficjalny sklep producenta na Allegro. Wybór kolorystyczny, o ile w danym sklepie jest, ogranicza się jednak do koloru czarnego lub białego.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!