Nowy rower elektryczny
Rower z serii CX (źródło: Gocycle)

Ten towarowy rower elektryczny jest lekki i rewelacyjnie się składa

Marka Gocycle zaprezentowała nowy, niezwykle lekki rower elektryczny typu cargo, który może przewieźć kierowcę, pasażerów i ładunek o maksymalnej łącznej masie do 190 kilogramów. Pojazd wyróżnia się ciekawym sposobem składania, dzięki czemu może być łatwo przewożony w samochodzie.

Wygodnie składany dwukołowiec

Rowery elektryczny stają się coraz bardziej popularne, jednak zazwyczaj mamy obawy, że nie spełnią naszych wymagań, nie będą ekonomiczne ani ergonomiczne. Dodatkowo martwimy się, że taki rower będzie ciężki i nieporęczny, a przy tym jego koszt jest wysoki. Jedna z brytyjskich firm przełamuje jednak lody i rozwiewa te niepokojące przyszłych użytkowników obawy.

Nowy rower elektryczny
Rower z serii CX (źródło: Gocycle)

Gocycle to producent wygodnych i intrygujących dwukołowców towarowych. Najnowszy rower elektryczny z serii CX charakteryzuje lekkością i jest dedykowany nie tylko dla jednej osoby, a uznawany za pojazd „rodzinny”. Jego masa to zaledwie 23 kilogramy, a masa kierowcy, pasażerów i ładunku, który może wieźć, sięga aż do 190 kilogramów. Rozwiązanie konstrukcyjne zostało zgłoszone do patentu oraz jest przetestowane. Twórcy przyznają, że technologia, oparta o wieloletnie doświadczenie w tworzeniu pojazdów dwukołowych, była sporym wyznaniem projektowym.

Zachwycająca jest możliwość złożenia tego wehikułu do dość niewielkiego rozmiaru, który znacząco ułatwi przyszłym użytkownikom przewiezienie go samochodem. Istotnym elementem jest też składana kierownica o nazwie FloFit z możliwością indywidualnego dostosowania wysokości czy kąta uchwytów oraz sterowania rowerem za pomocą palców. Kierownica ta jest dostępna wyłącznie w wariancie CX+.

Nowy rower elektryczny, jego funkcjonalność i przedsprzedaż

Rama pojazdu została wykonana z materiałów kompozytowych. Urządzenie zostało wyposażone w opatentowany silnik G4drive z kontrolą trakcji oraz opatentowany napęd pasowy Cleandrive Shimano Nexus o pięciu biegach.

Pokazany rower elektryczny dostępny jest w sześciu różnych kolorach – szarym, białym granatowym, zielonym, pomarańczowym oraz żółtym. Każda propozycja ma czarne i białe lub srebrzyste wykończenia. Pojazd został wyposażony w siedzisko, które produkowane jest w kolorze wiśni lub drewna tekowego do wyboru. Sprzęt ma być kompatybilny z akcesoriami firmy MIK, produkującej transportery dla zwierząt, foteliki dziecięce czy sakwy, charakteryzujące się łatwym montażem do dwukołowców.

Ten towarowy rower elektryczny jest lekki i rewelacyjnie się składa

Nowy rower elektryczny można już zamawiać w ramach przedsprzedaży. Wariant CX+, a więc model wyposażony w wyjątkową kierownicę FloFit, w wybranym kolorze, dostępny jest od 7999 euro, natomiast wersja CXi kosztuje 6999 euro. Pierwsze dostawy przewidywane są we wrześniu br.