Entuzjasta AI stworzył grę podobną do Angry Birds. Pomogła mu w tym sztuczna inteligencja i narzędzia oparte o modele, takie jak DALL-E 3 oraz GPT-4. Aplikacja jest dostępna powszechnie i bez opłat, działa w przeglądarce oraz na urządzeniach mobilnych.
Czas na generowane gry!
Sztuczna inteligencja pozwala tworzyć wspaniałe narzędzia, a dzięki nim nawet amatorzy są w stanie wygenerować aplikacje i gry o wciągającej treści czy ciekawej grafice. Jednym z produktów, który powstał właśnie dzięki AI jest „Angry Pumpkins”. Propozycja została opracowana przez Javi Lopeza, używającego DALL-E 3 oraz modelu GPT-4.
Gra, do której powstania przyczyniła się sztuczna inteligencja, dostępna jest w przeglądarce oraz na urządzeniach mobilnych i – nie ma co ukrywać – do złudzenia przypomina niegdyś popularną propozycję o nazwie Angry Birds, stworzoną przez Rovio Entertainment. Entuzjasta AI w portalu X (niegdyś Twitter) szczegółowo opisuje poszczególne etapy opracowywania gry.
Sztuczna inteligencja pomocna w tworzeniu gier
Jak wspomina w postach Lopez, grafika była najłatwiejszą częścią do wykonania. Obrazy generowane były za pomocą oprogramowania DALL-E, wywodzącego się z rąk firmy OpenAI. Faktem jest, że inspiracją stała się gra Angry Birds, jednak ta, opracowana z pomocą sztucznej inteligencji, została wykonana na zupełnie innym poziomie estetycznym oraz w typowo halloweenowym stylu – w grze znajdziemy zielone potworki i czaszki, a strzelać będziemy dynią. Podpory stanowią skrzynki oraz elementy przypominające kości. W tle można dostrzec upiorne domy, księżyc, cmentarz czy ogień.
Jak twierdzi entuzjasta AI część dotycząca programowania stanowiła dla niego największe wyzwanie. Jednak, jak można zobaczyć, doskonale sobie poradził. Całość kodu zajęła 600 linijek, a jak zaznacza Lopez, żadnej nie napisał. Było to możliwe dzięki modelowi GPT-4. Na obecny moment podpowiedzi, jakie generuje sztuczna inteligencja, muszą być tworzone etapami. Użytkownik może wpisywać poszczególne komendy, dzięki którym poprawia i ulepsza tworzoną aplikację czy grę.
Entuzjasta AI opisuje krok po kroku, w jaki sposób uzyskać pożądany efekt. Co więcej, dzieli się również pełnym kodem źródłowym, otwierając nowe możliwości przed innymi użytkownikami oraz przyszłymi twórcami.