Funkcja "Help me write" w Gmail (źródło: Google/YouTube)
Funkcja "Help me write" w Gmail (źródło: Google/YouTube)

Sztuczna inteligencja pomoże pisać wiadomości w Gmail

Google wprowadza kolejne funkcje, które opierają się o sztuczną inteligencję. Dzięki nim możliwe będzie generowanie wiadomości w Gmail o wybranym tonie, w oparciu o wprowadzone polecenie tekstowe. Z otrzymanych maili możliwe będzie konwertowanie notatek ze spotkań na maile.

Gmail i funkcja „Pomóż mi pisać”

Ostatnie tygodnie, a może nawet miesiące, to gorący czas dla ogromnych przedsiębiorstw. Próbują przeganiać się w coraz to nowszych i bardziej wymyślnych narzędziach opartych o sztuczną inteligencję. Tym razem padło na aplikację Gmail.

Google zadbało o to, aby teraz wspomagać użytkowników w pisaniu wiadomości typu e-mail w swojej wiodącej aplikacji. Nowa funkcja została nazwana Help me write, czyli po prostu Pomóż mi pisać i niestety póki co na terenie Polski nie możemy jej wypróbować ani zapisać się do testowania w Workspace Labs. Mimo wszystko, zaprezentowany potencjał narzędzia wygląda naprawdę zachęcająco.

W jaki sposób działa nowe narzędzie AI?

Jeśli zostaliśmy testerami i mamy dostęp do wszystkich nowo testowanych funkcji w ramach Workspace Labs, w prawym dolnym rogu możemy znaleźć przycisk Help me write. Wystarczy jedno kliknięcie w ten kafelek, aby móc wprowadzać informację na temat treści planowanego maila. Gdy zakończymy, zapisany tekst należy zatwierdzić za pomocą Create.

Po kilku sekundach zostaje wygenerowana odpowiedź, którą można jeszcze bardziej ulepszyć. W ramach zmian można oznaczyć przybranie tonu nieco bardziej formalnego, uszczegółowienie wiadomości, skrócenie jej, utworzenie wersji roboczej czy oznaczenie pełnego zadowolenia z uzyskanego wyniku.

Opcja ta jest już szeroko udostępniana osobom z grona szczęśliwców, które zostały zakwalifikowane do trybu testowania. To jednak nie koniec nowości, które Google sukcesywnie wdraża. Opcja pomocnika w pisaniu ma pojawić się też w Dokumentach, gdzie możliwe będzie m. in. konwertowanie notatek ze spotkań na wiadomości w Gmail.