Urządzenia IoT (źródło: Tuya)
Urządzenia IoT (źródło: Tuya)

Tagi „Find My” z obsługą Tuya będą kompatybilne z urządzeniami Apple

Tagi, czyli małe urządzenia przyczepiane do przedmiotów, są powszechne, jednak mają ograniczenia. Tuya pragnie je pokonać i dołącza swój „Find My” do sieci urządzeń Apple.

Tag, który pokona ograniczenia Bluetooth

Inteligentne tagi to rzecz, która przyda się każdemu. Nie od dziś wiadomo, jak łatwo zgubić klucze czy bagaż, co zepsuje nam dzień, a w najgorszym wypadku długie wakacje. Tagi są już dość powszechne i wiele osób z nich korzysta, jednak większość z nich działa w oparciu o łączność Bluetooth, co – bądźmy szczerzy – nie jest często wystarczające. Zazwyczaj ograniczenie to związane jest z odległością, której zasięg to zaledwie 50 metrów na zewnątrz, czy 15 do 30 metrów wewnątrz pomieszczeń.

Firma Tuya postanowiła jednak uczynić swoje tagi kompatybilnymi z siecią produktów Apple. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie zarówno śledzenia bliskiego, jak i dalekiego w łączności Bluetooth.

Tureckie tagi Neutron (źródło: Tuya)
Turecki tag Neutron (źródło: Tuya)

Tag Tuya kompatybilny z urządzeniami Apple

Jak wynika z komunikatu Apple, urządzenia do śledzenia tego producenta użytkowane są już w dwóch miliardach przypadków. Oznacza to, że produkty te tworzą gęstą sieć, dzięki której jeszcze łatwiej można lokalizować przedmiot, do którego dołączono tag, nawet jeśli znajduje się w ruchu.

Tag „Find My” z obsługą Tuya jest w stanie generować sygnały Bluetooth, które pozwalają na połączenie się z pobliskimi urządzeniami Apple z sieci „Find My”, które z kolei mogą przesyłać lokalizację do iCloud. Dzięki temu możliwe jest zlokalizowanie tagu w aplikacji w czasie rzeczywistym.

„Find My” z obsługą Tuya działa w oparciu o energię pochodzącą z powszechnie dostępnej baterii guzikowej 2032, która wystarcza na około rok działania. Firma ma zamiar ulepszać swój tag, a także wprowadzić dostęp do systemu NFC. Tuya może pochwalić się współpracą z turecką marką Neutron, który dzięki Tuya niedawno zdołał wydać nowy Neutron Smart Tag.