Smart żarówki WiFi w doskonałej cenie w Biedronce!

Smart żarówki WiFi w doskonałej cenie w Biedronce!

Zastanawialiście się kiedyś nad rozpoczęciem swojej przygody z urządzeniami Smart Home, ale nie chcieliście inwestować dużych pieniędzy na początek? Mam dobrą wiadomość. W sklepach sieci Biedronka od jutra, tj. 20 stycznia 2022, dostępne będą smart żarówki WiFi firmy Hama, których cena od razu przykuła moją uwagę.

Do wyboru do koloru

Przeglądając nową gazetkę sklepów sieci Biedronka natknąłem się na interesujące urządzenie. Oferta dotyczy różnych typów inteligentnych żarówek firmy Hama. Ich różnorodność nie odbiega od produktów używanego przeze mnie od lat systemu Philips Hue.

Oferta obejmuje następujące modele:

  • żarówka Wi-Fi LED RBG GU10,
  • żarówka Wi-Fi LED RBG E27,
  • żarówka Wi-Fi LED RBG E14,
  • żarówka Wi-Fi LED RBG filamentowa E27.

Jak zatem widać, do wyboru dostępnych jest kilka rodzajów żarówek z różnymi gwintami: E27, E14, GU10 oraz E27 Filament. Każda z nich (oprócz ostatniej) ma możliwość zmiany kolorów w zakresie RGB, tworzenia nastrojów i przyciemniania. Barwa światła to zakres 2700-6500 K.

Tym, co najbardziej mnie zaskoczyło, jest zdecydowanie cena wyżej wymienionych produktów. W przypadku każdej propozycji, nie różni się ona i wynosi jedynie 14,99 złotych.

Smart żarówki WiFi w doskonałej cenie w Biedronce!

Łączność

Żarówkami Hama można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji producenta – Hama Smart Home (Android / iOS), ale nie jest to jedyna forma kontroli. Żarówka łączy się bezprzewodowo za pomocą sieci Wi-Fi, co dodaje nawet więcej możliwości.

Smart akcesoria Hama wspierają sterowanie głosowe za pomocą Amazon Alexa bądź Asystenta Google. Ciekaw jestem, czy z odrobiną kombinacji i wykorzystaniem Raspberry Pi z pluginem Homebridge, byłoby możliwe dodanie żarówki do HomeKit.

Smart żarówki WiFi w doskonałej cenie w Biedronce!
źródło: Hama

Wiele akcesoriów, jakie posiadam w domu, oficjalnie nie wspiera standardu smart home firmy Apple, natomiast bez problemu udało mi się dodać kilka czujników, grzejnik, a nawet telewizor do aplikacji Home. Dla chcącego nic trudnego.

Jeśli macie ochotę zweryfikować, jak właściwie sprawdzi się u was najprostszy element Smart Home w postaci inteligentnej żarówki i czy takie rozwiązanie wam odpowiada, zakup taniego modelu Hama z Biedronki będzie dobrą opcją.

Ja, cztery lata temu rozpoczynając swoją przygodę z inteligentnym domem, musiałem wydać 350 złotych na zestaw startowy Philips Hue, a każde kolejne akcesorium potrafiło kosztować nawet 200 złotych. W związku z tym 14,99 złotych za kolorową żarówkę wydaje się wręcz nieprawdopodobnie dobrą ceną.