Telewizor OLED+908 (źródło: Philips)
Telewizor OLED+908 (źródło: Philips)

Nowy telewizor Philips OLED+ w Polsce. To flagowy model producenta

Na polski rynek telewizorów trafił właśnie nowy model OLED+908, oferowany przez markę Philips. Sprzęt, nazywany przez producenta flagowcem, wzbogacił gamę Ambilight TV z 2023 roku. Urządzenie wyposażono w wydajny procesor siódmej generacji P5 AI oraz panel OLED META trzeciej generacji.

Wydajny wyświetlacz Philipsa

Ekran nowego telewizora marki Philips charakteryzuje się wysoką wydajnością, otrzymał bowiem dostęp do technologii Micro Lens Array (MLA). Oznacza to, że wyświetlacz wyposażono w 42,4 miliarda mikrometrycznych soczewek o wypukłym kształcie, odbijających światła wewnętrzne i generujących wyższy poziom jasności, co w przeliczeniu pozwala na uzyskanie ponad 5 tysięcy soczewek na każdym pikselu.

Dzięki technologii wykonania panelu oraz warstwie polaryzacyjnej Vanta Black możliwe jest zredukowanie odbić lustrzanych wewnątrz pomieszczeń nawet o 70%. Fakt ten przekłada się na zwiększenie kąta widzenia i jednocześnie mniejsze zużycie energii.

Philips OLED+908 zasilany jest procesorem P5 AI, który wspierany jest sztuczną inteligencją. Oznacza to, że jasność oraz optymalizacja odwzorowywanych kolorów jest dostosowywana w czasie rzeczywistym w zależności od chwilowych potrzeb użytkowników. Dodatkowo, najnowszy telewizor zyskał również dostęp do funkcji Ambient Intelligence, która odpowiedzialna jest za kontrolowanie barwy oraz odcieni oświetlenia w pomieszczeniu.

Telewizor OLED+908 (źródło: Philips)
Telewizor OLED+908 (źródło: Philips)

Wygoda, rozrywka oraz ceny nowego modelu telewizora

Najnowsza propozycja marki Philips została wyposażona w funkcję Smart Bit Enhancement (SBE), która bierze udział w podniesieniu wydajności. Wraz z opcją Super Resolution technologie te odpowiedzialne są za opracowanie precyzyjnej mapy głębi wyświetlanych treści, co przekłada się na wysokiej jakości ostrość obrazu.

Producent nie zapomniał także o funkcjach, które zadowolą graczy. Urządzenie obsługuje Dolby Vision oraz Dolby Vision Gaming, dzięki nowemu procesorowi obrazu, wspierającego VRR w 120 kl./s. Parametr ten jest kluczowy dla dynamiki oraz płynności wyświetlanych na ekranie treści. System dźwiękowy o mocy 80 W, zaprojektowany przez Bowers & Wilkins, gwarantuje dostęp do wysokiej jakości emitowanych dźwięków.

Philips OLED+908 zasilany jest systemem Google TV, dzięki któremu użytkownik ma swobodny i wygodny dostęp do wszelkich platform streamingowych oraz oferowanych przez nie treści. Model ten dostępny jest w trzech rozmiarach. Urządzenie o przekątnej 55 cali można zakupić za 9999 złotych, cena telewizora o przekątnej 65 cali wynosi 13999 złotych, natomiast 77-calowy sprzęt związany jest z kwotą 19999 złotych.