Aplikacje do gier w chmurze (źródło: Samsung)
Aplikacje do gier w chmurze (źródło: Samsung)

Telewizory Samsung utracą dostęp do aplikacji Steam Link jeszcze w tym roku

Steam Link, który był sposobem na bezprzewodowe korzystanie z gier komputerowych na telewizorach, już niebawem zniknie z urządzeń marki Samsung. To jednak nie oznacza, że aplikacja zostaje całkowicie wygaszona. W jaki sposób będzie można z niej nadal korzystać?

Steam Link znika z telewizorów Samsunga

Telewizory to nie tylko ekrany do rozrywki w postaci oglądania treści, ale coraz częściej również podstawowy sprzęt dla graczy. Jest to możliwe dzięki dostępowi do aplikacji streamingowych czy gier w chmurze.

Południowokoreański producent domowych wyświetlaczy, poza utworzeniem Samsung Gaming Hub, wyposażył też swoje inteligentne telewizory w aplikację Steam Link, która pozwala na bezprzewodowe korzystanie z gier dedykowanych na komputery. Usługa umożliwiała strumieniowe przesyłanie gier. Teraz jednak okazuje się, że gracze zostaną pozbawieni tej funkcji.

Steam Link firmy Valve, zniknie z telewizorów marki Samsung po 30 listopada 2023 roku. Jak twierdzi przedsiębiorstwo, z możliwości aplikacji będą mogli nadal korzystać posiadacze Apple TV oraz urządzenia oparte o system Android TV.

Alternatywne rozwiązania dla Steam Link

Producent telewizorów udostępniał aplikację już od 2018 roku, kiedy to zajęła miejsce klucza sprzętowego, działającego od 2015 roku. Mimo to, na nowszych telewizorach była ona bez wsparcia, a zastąpił ją Samsung Gaming Hub, dzięki czemu gracze mogą teraz korzystać z usług gier w chmurze takich, jak Xbox czy Nvidia GeForce Now.

Aplikacja Steam Link, dostępna na telewizorach Samsung, była ciekawym i alternatywnym rozwiązaniem do streamingowania gier. Jednak pojawiały się głosy, że jest dość mocno zawodna. Użytkownicy zgłaszali uwagi na temat płynności, opóźnień, zawieszania się czy losowych przypadków rozłączania się z komputerem podczas rozgrywki.