Telewizory OLED+959 (źródło: Philips)
Telewizory OLED+959 (źródło: Philips)

Nowy system operacyjny w telewizorach Smart TV Philipsa na 2024 rok

Jeszcze w tym roku na rynku pojawią się inteligentne telewizory marki Philips, uzbrojone w zupełnie nowy system Smart TV. Na jakich urządzeniach się pojawi i do jakich aplikacji streamingowych zapewni dostęp? Marka zapowiada także nowe modele OLED+.

Philips wykorzysta nowy system Smart TV

Podczas kupna telewizora coraz częściej decydujemy się na wybór inteligentnej jego wersji. Smart TV nie jest zwyczajnym, dużym, domowym ekranem, ale urządzeniem wyposażonym w mnóstwo dodatkowych funkcji. Sprzęty te kojarzone są zazwyczaj z dostępem do licznych aplikacji streamingowych.

Rynek inteligentnych telewizorów jest ogromny, a podczas poszukiwań odpowiedniego urządzenia dla naszego domu przeglądamy m.in. różnice pomiędzy proponowanymi systemami. Na ten moment wybierane są przede wszystkim te uzbrojone w Android TV, Tizen OS wykorzystywany przez Samsunga czy webOS marki LG. Niebawem do tego grona dołączy zupełnie nowy rodzaj oprogramowania, a mianowicie Titan.

Propozycja ta została opracowana przez markę Titan OS, natomiast firma TP Vision ma zamiar wdrożyć ten system do najnowszych telewizorów Philips, zapowiadanych na 2024 rok. Na początek oprogramowanie ma pojawić się w modelu mini-LED PML9009 oraz premium LED PUS8909. Titan ma obsłużyć m.in. aplikacje, takie jak Disney+, Netflix, Prime Video, YouTube, Pluto TV czy DAZN.

Telewizor OLED+959 (źródło: Philips)
OLED+959 (źródło: Philips)

Zapowiedź telewizorów na 2024 rok

Marka TP Vision zapowiedziała także telewizory z Google TV, kompatybilne z Matter, które trafią do sprzedaży w 2024 roku. Wśród nich ma znaleźć się nowy OLED+959 z Ambilight Plus, zapewniający wysoką jakość obrazu. Urządzenia te zyskały również dostęp do zintegrowanego systemu dźwiękowego marki Bowers & Wilkins.

Nadchodzące Smart TV zostaną wyposażone w procesor P5 AI Dual Engine 8. generacji, a także obsłużą algorytm META Multi Booster, dzięki czemu prezentowany obraz będzie zoptymalizowany pod względem jasności wyświetlanych treści.

OLED+959 ma trafić na rynek w trzecim kwartale br., a przekątna jego ekranu ma sięgać do 65 cali.

Telewizor OLED+909 (źródło: Philips)
OLED+909 (źródło: Philips)

Do grona urządzeń marki Philips dołączą także duże ekrany z serii OLED+909. W tym przypadku telewizory zostaną wyposażone w ekrany o rozmiarach 55, 65 oraz 77 cali, a zasilane będą za pomocą procesora P5 AI 8. generacji. Również te modele zyskają system Bowers & Wilkins 3.1, którego moc sięga 81 W.

OLED+909 mają trafić na rynek w czerwcu.