Thermomix TM6 (źródło: Vorwerk)

Cena Thermomixa znowu w górę. Kiedy i o ile podrożeje popularny sprzęt?

Marka Vorwerk ogłosiła w mediach społecznościowych, że ich znany pomocnik kuchenny podrożeje. Od kiedy Thermomix będzie droższy i za jaką kwotę będzie można go kupić? Czy zainteresowani zdążą jeszcze zrobić to przed podwyżką?

Ten pomocnik odciąży Cię w kuchni

Roboty dołączają do polskich kuchni od wielu lat. Interesują się nimi zarówno osoby, które kochają i potrafią doskonale gotować, jak i te zabiegane z dość przeciętnymi zdolnościami kulinarnymi. Jedno jest jednak pewne: obie grupy chwalą tego rodzaju pomocników, a potrawy, które przygotowywane są przy asyście robotów są naprawdę smaczne.

Chyba najbardziej znanym robotem kuchennym, jaki dostępny jest na rynku od wielu lat, jest Thermomix. Obecnie marka Vorwerk w sprzedaży oferuje model TM6. To wielofunkcyjne urządzenie pozwala zarówno na wyrabianie ciast, mieszanie, mielenie, jak i gotowanie pełnowymiarowych potraw. Wśród licznych funkcji znajdziemy tryby, takie jak wysokie temperatury, sous-vide, wolne gotowanie, fermentowanie, zagęszczanie.

Wraz ze sprzętem producent dołącza kilka funkcjonalnych akcesoriów. W przypadku modelu TM6 można wspomnieć o miarce, koszyczku, w którym ugotujemy ryż, motylku, ułatwiającemu ubijanie czy przystawce Varoma, służącej przygotowaniu potraw na parze.

Thermomix podrożeje – to już pewne!

Urządzenie jest dość spore, jednak warto znaleźć na nie miejsce w swojej kuchni, szczególnie, że może zastąpić nam pewną część garnków, misek czy naczyń. Sprzęt został wyposażony w dotykowy wyświetlacz, na którym możemy przeglądać przepisy czy ustawiać parametry, takie jak temperaturę, prędkość obrotów oraz ich kierunek, a także czas działania danej funkcji.

Obecna cena Thermomixa TM6 wynosi 5995 złotych, jednak producent zapowiada, że kwota ta zmieni się w styczniu 2024 roku. Koszt inwestycji w kuchennego pomocnika ma wzrosnąć o 460 złotych, więc jeśli zastanawiacie się nad zakupem, warto pochylić się nad tym jeszcze w tym roku. Szczególnie, że promocja kredytowa 0% z prolongatą raty do stycznia trwa do 30 listopada br.

Aby dokonać zakupy należy zamówić prezentację przez internet lub skontaktować się z wybranym przedstawicielem Thermomixa.