Urządzenia Pro dołączają do Matter (źródło: Yeelight/Twitter)
Urządzenia Pro dołączają do Matter (źródło: Yeelight/Twitter)

Sprzęty Yeelight Pro dołączają do Matter. To nowy poziom zarządzania inteligentnym domem

Marka Yeelight, znana z produkcji inteligentnego oświetlenia, ogłosiła, że wszystkie produkty Pro otrzymują dostęp do standardu Matter. Dzięki temu użytkownicy dostaną możliwość tworzenia swojego systemu Smart Home w jednej aplikacji, co znacząco ułatwi zarządzanie nim.

Czy Matter nadal ma szansę stać się standardem przyszłości?

Standard Matter miał być przyszłością szeroko pojętego Smart Home, dzięki któremu możliwe będzie stworzenie łatwego w obsłudze inteligentnego domu, zbudowanego ze sprzętów pochodzących od różnych producentów. Jak jednak wynika z ostatniej, mało wnoszącej aktualizacji, rozwój standardu Matter nieco wyhamowuje. Mimo to, urządzenia kolejnych producentów zostają wyposażone w nową technologię dla inteligentnego domu.

Producent Yeelight, oferujący inteligentne oświetlenie, ogłosił dołączenie do Matter wszystkich swoich urządzeń w wersji Pro. Dzięki temu szczęśliwi posiadacze smart świateł mogą teraz nimi zarządzać z poziomu dowolnej platformy IoT. Wśród nich można wymienić Google Home, Apple HomeKit, Amazon Alexa czy Samsung SmartThings. Taka integracja znacząco wspomoże użytkowników w budowaniu dobrze działającego Smart Home.

Łatwiejsza integracja i zarządzanie inteligentnym domem

Wśród urządzeń Yeelight Pro, które otrzymały dostęp do standardu Matter, znalazły się m. in. inteligentne światła, a także czujniki czy smart przełączniki. Oznacza to, że połączenie z urządzeniami będzie znacznie łatwiejsze, a kontrolowanie domu stanie się przejrzyste i elastyczne w aplikacji, którą wybierze użytkownik.

Aplikacja Google Home (źródło: Google)
Aplikacja Google Home (źródło: Google)

Jest to istotne, szczególnie biorąc pod uwagę nieustanny rozwój aplikacji do zarządzania inteligentnym domem. Jedną z nich jest Google Home, który ostatnio otrzymał najnowszą i ulepszoną wersję, dającą szerokie możliwości użytkownikom.

Yeelight w swojej ofercie ma wyjątkowo urodziwe lampy, dedykowane szczególnie do stanowisk komputerowych. Wśród nich można wymienić takie, jak LED Screen Light Bar PRO czy Cube Smart Lamp. Jednak to nie wszystko, niektóre z urządzeń tego producenta otrzymują dostęp do systemu Chroma RGB, co pozwala na dostosowanie efektów świetlnych do gier, wzmacniając płynące z nich odczucia.