Yeelight Matter Smart Cube Lamp
Smart Cube Lamp (źródło: Homekitnews)

Smart lampa Yeelight upiększy każde stanowisko komputerowe (i nie tylko)

Dobre oświetlenie w pokoju to podstawa – na rynku dostępnych jest masa urządzeń, które pozwalają stworzyć świetne warunki do każdego pomieszczenia, w tym pokoju gracza. Jeden z popularniejszych producentów sprzętu tego typu – Yeelight – pokazał światu swoje najnowszą propozycję, czyli inteligentną lampkę Cube Smart Lamp, która wygląda naprawdę świetnie!

Yeelight Cube Smart Lamp – inteligenta lampa z sześcianów

Oświetlenie przy stanowisku komputerowym można poprawić na wiele sposobów – wrzucić na ścianę odpowiednie panele, paski LED czy wiele, wiele innych. Natomiast nie każdy poszukuje tak krzykliwego rozwiązania, które ma za zadanie po prostu świecić. I tutaj można posiłkować się standardowymi lampkami biurkowymi albo sięgnąć po bardziej inteligentne urządzenie.

Yeelight Cube Smart Lamp okaże się tutaj idealne, bo z jednej strony nie krzyczy nadmiarem oświetlenia, ale z drugiej spełnia swoje zadanie. Co ciekawe, lampka zbudowana jest z sześcianów, które można wymieniać i łączyć, zupełnie jak klocki Lego – fani duńskiej zabawki mogą nie przejść obojętnie obok urządzenia.

Yeelight Cube Smart Lamp
Źródło: Yeelight

Jak widać na fotografii, lampka będzie mogła składać się z trzech różnych kostek – z podświetleniem punktowym (idealnym do wyświetlania godziny), z pełnym panelem, który wyświetli nawet kilka kolorów jednocześnie, a także moduł z reflektorem, który możemy ustawić pod idealnym kątem – przykładowo na ścianę, jak to przedstawia grafika reklamowa.

Cube Smart Lamp to jedno z pierwszych urządzeń z serii Yeelight Fun, które będzie cechowało się kompatybilnością z Matter, zaraz, co to?

Matter, czyli jak ułatwić budowę systemu Smart Home

Yeelight ogłosił, że jego urządzenia będą kompatybilne z Matter – a wszystkie propozycje z serii Fun będą zgodne z nowym standardem. Ten ma za zadanie łączyć wszelkie urządzenia Smart Home, niezależnie na jakim systemie działają – czy to z Google Home, Amazon Alexa, Apple Home czy Samsung SmartThings, uproszczając życie użytkownikom, którzy mają rozwiązania „z różnych parafii”.

Oczywiście, nie wszystkie sprzęty będą kompatybilne z Matter, jednak posiadacze urządzeń z serii Yeelight Pro nie muszą się niczym martwić – wystarczy, że wykona się odpowiednią aktualizację OTA. Lampa Smart Cube Lamp powinna trafić do sprzedaży w niedalekiej przyszłości.