Konferencja AMD, na której zapowiedziano monitor Odyssey Neo G9
Źródło: YouTube, AMD

Odyssey Neo G9 wkrótce pojawi się w wersji 8K!

Odyssey Neo G9 kolejnej generacji został mgliście zapowiedziany na konferencji AMD. Samsung ponoć przygotowuje ultrapanoramiczny monitor 8K z myślą o graczach.

Stosunkowo niedawno Samsung przygotował pierwszy w swoim portfolio monitor OLED z myślą o graczach. Był to, zapowiedziany na IFA 2022, Samsung Odyssey OLED G8. Ciekawe, czy ten również będzie miał możliwość odpalenia gier bez potrzeby posiadania PC.

Monitory z serii Samsung Odyssey są nad wyraz bliskie zarówno graczom, jak i zwykłym użytkownikom. Oferują bowiem bardzo przyjemny dla oka obraz, przy jednoczesnym zachowaniu niskich wartości opóźnienia. Zresztą widać to po ich popularności – coraz to nowsze modele z rodziny pojawiają się na rynku. Wyróżniają się one niecodziennymi rozwiązaniami, jak na przykład Samsung Odyssey Ark.

Odyssey Neo G9 wkrótce pojawi się w wersji 8K!
Prezentacja AMD, czyli nowy monitor Samsunga mgliście zapowiedziany

Odyssey Neo G9 z 8K nadchodzi!

Gdyby nie konferencja AMD, to najpewniej w najbliższym czasie w ogóle byśmy nie dowiedzieli się o najnowszym produkcie w portfolio Samsung. Neo G9 ma być pierwszym monitorem wyposażonym w standard DisplayPort 2.1, który obsługuje rozdzielczość 8K. Aby jednak wykorzystać pełen potencjał tego urządzenia, należy się zaopatrzyć w komputer o naprawdę mocnych podzespołach.

Monitory obecnie dostępnej w sklepach generacji Odyssey Neo G9 kosztują w okolicach 9000 złotych. To niewiele niższa kwota, jaką wydałem na całe swoje stanowisko komputerowe. Na ile zostanie więc wyceniony Neo G9, który ma oferować znacznie wyższą rozdzielczość? Czy jego cena zatrzyma się na kwocie czterocyfrowej?

Wiemy niewiele – kiedy dowiemy się więcej?

Wszystko wskazuje na to, że na więcej informacji możemy liczyć podczas targów CES 2023. Wydarzenie to będzie miało miejsce między 5 a 8 stycznia, 2023 roku. Gdy tylko poznamy nowe szczegóły, niezwłocznie Was o nich poinformujemy.

Gdybym jednak miał domniemywać, Samsung (w mojej opinii) będzie starał się zaprezentować swój produkt jak najwcześniej. Szczególnie, że inni producenci również przygotowują monitory wspierające standard DisplayPort 2.1. Odświeżanie matrycy powinno pozostać na poziomie podobnym do tego z poprzednich generacji. Nikt przecież nie lubi płacić więcej, jeśli którykolwiek z parametrów jest niższy.

Dokładna cena i data premiery sklepowej? Tutaj nawet nie będę próbował zgadywać…