We Met in Virtual Reality HBO Max

Szykujcie popcorn. Dokument We Met in Virtual Reality już za dwa tygodnie pojawi się na HBO Max

Pomimo swojego wieku branża filmowa nadal potrafi zaskakiwać. Dowodem na to może być, chociażby zbliżający się dokument We Met in Virtual Reality, który w całości nagrany został w… VRChat!

We Met in Virtual Reality – dokument w całości nakręcony w VR

To chyba pierwszy taki przypadek ambitnego filmowego dokumentu w całości nagranego w wirtualnej rzeczywistości. We Met in Virtual Reality to, na papierze, bardzo ciekawy filmowy eksperyment, który zrealizowany został w VRChat – popularnej usłudze/platformie/grze, zrzeszającej dziesiątki tysięcy użytkowników, którzy codziennie wchodzą w interakcje budując swoje własne małe i duże społeczności.

  • We Met in Virtual Reality to dokument w całości nagrany w popularnej platformie VRChat
  • Dokument ten zadebiutuje na HBO Max już 27 lipca 2022

Jeśli chodzi o fabułę, We Met in Virtual Reality przedstawi właśnie historię kilku takich społeczności powstałych w VRChat. Historia ma zostać opowiedziana między innymi z perspektywy nauczycielki języka migowego, która poświęciła swój czas na budowaniu przyjaznej i bezpiecznej przystani dla niesłyszących i niedosłyszących użytkowników w VRChat.

Przyznam, że o ile tematyka wirtualnej rzeczywistości jest mi bardzo bliska, to sam zwiastun i pomysł na opowiedzianą historię w We Met in Virtual Reality średnio mnie zaciekawił. Nie będę jednak oceniał książki po okładce filmu po zapowiedzi, tak więc raczej koniec końców dam tej pozycji szansę. Jest bowiem to dość ciekawy koncept realizacji wideo i chociażby z samego tego powodu, moim zdaniem, warto sprawdzić tę produkcję.

Kiedy i gdzie?

Dokument We Met in Virtual Reality zadebiutuje globalnie już za dwa tygodnie, dokładnie 27 lipca 2022 roku, na platformie HBO Max. Film, niestety, nie ma jeszcze swojej oficjalnej zakładki na platformie streamingowej HBO, ale spodziewać się można, że w ten sam dzień (lub parę dni później) We Met in Virtual Reality zadebiutuje również w Polsce.

Dla mniej zorientowanych w temacie – VRChat to niezwykle popularna platforma oparta na wirtualnej rzeczywistości, w której ludzie dosłownie z całego świata mogą się spotykać i wchodzić wspólnie w przeróżne interakcje, takie jak rozmowy, wspólne gry czy oglądanie treści wideo. VRChat jest w pełni darmowy i dostępny na większości popularnych platform VR.