(źródło: Google)
(źródło: Google)

Błąd w Wiadomościach Google. Mogłeś nie widzieć artykułów ze swoich ulubionych źródeł

Popularne narzędzie Wiadomości Google miało kłopoty. Spore witryny zauważyły znaczące spadki w liczbie odwiedzających je osób. Z perspektywy użytkownika oznacza to, że w aplikacji czy witrynie rzadziej widzieliśmy artykuły z naszych preferowanych stron. Czy problem został rozwiązany?

Wiadomości Google i pojawiające się problemy

Google udostępnia nam tak wiele narzędzi, że można pokusić się o stwierdzenie, iż o połowie mogliśmy w ogóle nie słyszeć. Jednak są takie usługi czy aplikacje tego giganta technologicznego, które zna je dosłownie każdy. Jedną z nich są tzw. Wiadomości Google, dostępne zarówno w formie witryny, jak i aplikacji dedykowanej na urządzenia mobilne.

Narzędzie to daje nam możliwość polubienia konkretnych stron, które po prostu preferujemy, uważamy je za wiarygodne lub są bezpośrednio związane z naszymi zainteresowaniami czy zawodem. O ile system działa i możemy nie zauważyć na pierwszy rzut oka problemów, o tyle okazuje się, że z powodu błędu artykuły serwisów nie wyświetlają się tak często, jak trzeba. Nie wszystkie witryny są poprawnie indeksowane, co przekłada się również na pojawianie się w Wiadomościach.

Wiadomości Google (źródło: Google)
Wiadomości Google (źródło: Google)

Ograniczenia ruchu w witrynie i prace Google nad poprawką

Kłopoty te zgłaszano już kilka dni temu, choć jak wynika z informacji udzielonych przez NewsDashboard, problem nasilał się od kilku tygodni (około 18 czerwca na YouTube oraz po 21 czerwca w Wiadomościach Google). Znaczący spadek ruchu w witrynie zgłaszały dużych rozmiarów portale informacyjne, m. in. DER SPIEGEL czy też TAG24.

Jak poinformował gigant, problem związany z narzędziem Wiadomości Google jest taki sam dla wszystkich witryn i możliwe jest doświadczenie spadku związanego z ruchem na stronie. Przedsiębiorstwo wspomniało też o trwających pracach nad rozwiązaniem problemu. 12 lipca 2023 roku poinformowano o wprowadzeniu poprawek, które mają zażegnać kłopotliwe ograniczenia w widoczności.