Wideodomofon Battery Video Doorbell Pro (źródło: Ring)
Wideodomofon Battery Video Doorbell Pro (źródło: Ring)

Ring pokazał nowy wideodomofon na baterie z funkcją wykrywania ruchu

Marka Ring zaprezentowała odświeżony wideodomofon bezprzewodowy, który zyskał dostęp do technologii radarowego wykrywania ruchu. Urządzenie może zostać zintegrowane z wyświetlaczami Echo Show Amazona. Jakie funkcje zyskał najnowszy sprzęt i ile kosztuje ta wygoda?

Zaawansowane technologie wideodomofonu

Wideodomofony stają się coraz bardziej popularne, szczególnie te bezprzewodowe, które łączą się z siecią, stając się nieodłączną i wygodną częścią inteligentnego domu. Jedną ze znanych marek produkujących te praktyczne urządzenia jest Ring. Firma pokazała właśnie nową wersję swojego sprzętu Battery Video Doorbell Pro.

Wideodomofon Battery Video Doorbell Pro (źródło: Ring)
Wideodomofon Battery Video Doorbell Pro (źródło: Ring)

Najnowszy wideodomofon został wyposażony w radarową detekcję ruchu 3D, wzmocnioną technologią „widoku z lotu ptaka”. Jej zadaniem jest śledzenie ścieżki obiektu wykrytego w polu widzenia kamery. Oznacza to, że właściciel może poznać kierunek i trasę osób, które pojawiły się przed drzwiami budynku.

Technologia "widoku z lotu ptaka" (źródło: Ring)
Technologia „widoku z lotu ptaka” (źródło: Ring)

Wbudowana kamera nowego urządzenia Ring rejestruje nagrania w jakości HD+ 1536p, dzięki czemu wideo charakteryzuje się wysokim poziomem jakości obrazu, realistycznymi kolorami i ostrością. Sprzęt zyskał dostęp do funkcji Low-Light Sight, skalowania i kompresji wideo, co pozwala na uzyskanie wyraźnego i kolorowego widzenia, nawet w warunkach nocnych.

Cena i dostępność nowego sprzętu Ring

Ring Battery Doorbell Pro umożliwia dwukierunkową komunikację i współpracuje z zaawansowanymi algorytmami, odpowiedzialnymi za redukowanie szumów dobiegających do mikrofonu. Dźwięki tła nie zakłócą więc rozmowy z osobą stojącą przy domowych drzwiach.

Z uwagi na przynależność marki do przedsiębiorstwa Amazon, nowy wideodomofon współpracuje z asystentem głosowym Alexa oraz wyświetlaczami Echo Show, na których można od razu podejrzeć rejestrowany przez kamerę obraz. Ring Battery Doorbell Pro ma trafić do sprzedaży od 20 marca 2024 roku i pojawi się na stronie producenta, w Amazonie oraz w wybranych sklepach. Jego cena ma wynosić 229,99 dolarów, czyli około 930 złotych.