Wideodomofon (źródło: Ecobee)
Wideodomofon (źródło: Ecobee)

Wideodomofon Ecobee pokaże podgląd z kamery na termostacie

Producent Ecobee wprowadza na rynek nowy sprzęt. Jest nim wideodomofon, który może stać się częścią tworzonego ekosystemu inteligentnego domu. Urządzenie otrzymało dodatkową, ciekawą funkcję, umożliwiającą bieżący podgląd z kamery dzwonka na termostacie. Sprzęt pozwala też na dwukierunkowe prowadzenie rozmowy.

Nowy produkt marki Ecobee trafia do sprzedaży

Marka Ecobee w swoim portfolio ma urządzenia dedykowane dla inteligentnej, domowej automatyki. W gamie sprzętów można znaleźć termostaty, czujniki, kamery czy smart oświetlenie. Teraz jednak firma powiększa swoją ofertę o wideodomofon, który może odtwarzać podgląd z wbudowanej kamery bezpośrednio na ulokowanym w domu termostacie.

Wideodomofon Ecobee może być montowany tak, jak większość dostępnych na rynku tego typu inteligentnych dzwonków, a więc z wykorzystaniem istniejących przewodów. Urządzenie jest wyposażone we wbudowaną kamerę, której kąt widzenia obejmuje 175 stopni. Dzięki tej opcji użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym w trybie „od stóp do głów” podglądać, kto pojawia się przy drzwiach czy na przykład sprawdzić, czy kurier nie pozostawił paczki.

Termostat wyświetli podgląd z kamery wideodomofonu

Po zamontowaniu wideodomofon Ecobee staje się częścią ekosystemu, który zintegrowany jest z istniejącymi w inteligentnym domu urządzeniami. Dodatkową, dość ciekawą opcją, jest możliwość odtwarzania bieżącego podglądu bezpośrednio na wyświetlaczu termostatu tej marki.

Jeśli więc jesteśmy posiadaczami Ecobee Smart Thermostat Premium z wyświetlaczem, zamontowanego na przykład w kuchni, oraz zainwestujemy w dostępny już nowy wideodomofon, możemy podczas gotowania śledzić, kto pojawia się przy drzwiach, jeszcze zanim zdąży zadzwonić.

Co więcej, urządzenia te pozwalają realizować dwukierunkową rozmowę, dzięki czemu kurier nie odjedzie z paczką, a listonosz nie pozostawi już awizo. Oczywiście kluczowe jest tutaj wybranie dogodnego dla wszystkich pomieszczenia, w którym zainstalowany zostanie termostat.

Wideodzwonek Ecobee jest już dostępny w sprzedaży na stronie producenta oraz w serwisie Amazon za kwotę 159,99 dolarów, czyli około 670 złotych.