Wirtualna przymierzalnia AI (źródło: Google)
Wirtualna przymierzalnia AI (źródło: Google)

Koniec nietrafionych zakupów! Google pozwoli wirtualnie przymierzać ubrania

Lubisz kupować odzież przez internet, ale po odebraniu przesyłki uznajesz, że do Ciebie nie pasują? Google już ma na to rozwiązanie. Dwie nowe funkcje, oparte o sztuczną inteligencję, pozwolą wirtualnie przymierzać ubrania.

Zakupy odzieży przez internet nie zawsze kończą się dobrze

Odzież jest jedną z najczęściej wyszukiwanych w internecie kategorii pod względem zakupów. Mimo to, w gąszczu ubrań o zróżnicowanych wzorach, kolorach czy fasonach, niezwykle trudno wybrać coś, co naprawdę będzie w pełni do nas pasowało. Często bywa tak, że zakupy kończą się zwrotem. Wszystko dlatego, że dany element odzieży był idealnie dopasowany do modela czy modelki, a nie osoby kupującej.

Takie sytuacje bywają frustrujące, klienci są niezadowoleni, a przyznajmy szczerze, że nie ma nikogo drugiego takiego jak my i nie każdemu we wszystkim ładnie. Teraz jednak sytuacja może się zmienić, a potencjał zakupów odzieżowych diametralnie wzrosnąć. Jest to możliwe dzięki nowemu narzędziu Google, które pozwoli wirtualnie przymierzyć ubrania.

Koniec nietrafionych zakupów! Google pozwoli wirtualnie przymierzać ubrania

Google i jego wirtualna przymierzalnia

Wirtualna przymiarka odzieży jest możliwa dzięki generatywnemu modelowi sztucznej inteligencji, który oparty został o dyfuzję. Proces ten polega na stopniowym dodawaniu pikseli, aż do momentu, w którym powstały obraz nie jest rozpoznawalny. Później natomiast usuwane są szumy, co skutkuje utworzeniem zrekonstruowanego obrazu o wysokiej dokładności i jakości.

Dzięki temu nowe narzędzie Google pozwala w sposób dokładny odzwierciedlić wybrany element odzieży, z uwzględnieniem ułożenia, przylegania, rozciągania, marszczenia czy ewentualnych miejsc składania. Przedsiębiorstwo do tego projektu wybrało kilkoro modeli i modelek o różnych odcieniach skóry, kształtach ciała, pochodzeniu etnicznym, włosach i w rozmiarach od XXS do 4XL.

Modele wirtualnej przymierzalni AI (źródło: Google)
Modele wirtualnej przymierzalni AI (źródło: Google)

Wirtualna przymierzalnia dostępna jest już na terenie USA i obejmuje damskie bluzki marek Google oraz Anthropologie, Everlane, H&M, a także LOFT. Wśród produktów, które będzie można zmierzyć jeszcze w tym roku, mają znaleźć się męskie topy.

Technologiczny gigant ma zamiar wprowadzić także formę filtrów, dzięki którym użytkownicy będą mogli wyszukiwać podobne produkty, jednak w niższych cenach, innej kolorystyce czy ze zmienionym wzorem.

Koniec nietrafionych zakupów! Google pozwoli wirtualnie przymierzać ubrania