Wombo AI (źródło: play.google.com)
Wombo AI (źródło: play.google.com)

Wombo Me to nowa aplikacja do tworzenia awatarów AI jednym kliknięciem

Kanadyjski startup Wombo, znany ze swojej poprzedniej aplikacji do tworzenia sztuki AI – Dream by Wombo – wprowadza na rynek nową apkę również opartą na sztucznej inteligencji. Pozwala ona użytkownikom przekształcić pojedyncze selfie w wiele realistycznych awatarów w mgnieniu oka.

Prosty proces tworzenia awatarów AI

Na rynku istnieją już popularne programy do tworzenia awatarów AI, takie jak Lensa AI, ale Wombo Me wyróżnia się prostotą użytkowania. W przeciwieństwie do innych aplikacji, które wymagają wielu selfie i czasu oczekiwania na wygenerowanie obrazu, tutaj potrzebujemy tylko jednego swojego zdjęcia, a obrazy generują niemal natychmiast.

To unikatowy, a przy tym zabawny sposób na wyrażanie siebie. To też bardzo prawdopodobna gwarancja na reakcję na naszą udostępnioną przeróbkę (co jest bardzo proste wykonania), innych użytkowników mediów społecznościowych.

Aplikacja pozwala eksperymentować z różnymi osobowościami, takimi jak celebryci, postacie filmowe czy superbohaterowie, za pomocą jednego dotknięcia. Można również wypróbować różne kolory i style włosów, trendy w makijażu, a nawet stworzyć obrazy ze zmienioną płcią lub przemienić się w zaczarowane postacie.

Wombo AI (źródło: play.google.com)
Wombo Me – aplikacja AI (źródło: play.google.com)

Wombo Me oferuje katalog różnych pakietów awatarów, w tym nawet profesjonalne zdjęcia do LinkedIn, zdjęcia godne Instagrama, postacie z kreskówek, postacie z memów i wiele więcej. Niektóre pakiety awatarów są dostępne bezpłatnie, podczas gdy inne można kupić w różnych cenach.

Jak działa? Prosto. Po zainstalowaniu użytkownicy widzą ekran selfie, gdzie mogą przesłać jedno zdjęcie. Następnie, po kliknięciu kontynuuj, otrzymują 10 unikalnych awatarów alternatywnej rzeczywistości. W ten sposób wybierają najlepszy obraz wg nich, a twórca otrzymuje swego rodzaju informację zwrotną, co do preferencji użytkowników – tak, aby generować lepsze awatary w przyszłości.

Dostępność i sukces Wombo

Opisywana aplikacja jest dostępna dla wszystkich użytkowników iOS i Android i całkiem prawdopodobne, że pójdzie w ślady swojego poprzednika, Dream by Wombo, który został nazwany przez Google najlepszą aplikacją 2022 roku w Stanach Zjednoczonych.

Pobrano go ponad 47 milionów razy, co wygenerowało 4,3 miliona dolarów przychodów brutto, stając się viralem.