Wonder Studio (źródło: Wonder Dynamics)
Wonder Studio (źródło: Wonder Dynamics)

Wonder Studio wykorzystuje AI do tworzenia doskonałych animacji

Firma Wonder Dynamics opracowała narzędzie AI, które dedykowane jest dla twórców filmów. Wonder Studio działa zaskakująco dobrze, a efekty wizualne powstają szybko i tanio.

AI szybkim i tanim rozwiązaniem na tworzenie filmów z CGI

Platforma Wonder Studio jest narzędziem, które umożliwia tworzenie wideo z postaciami wygenerowanymi komputerowo (CGI), a wszystko to za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Od teraz do powstawania artystycznych filmów z fikcyjnymi postaciami wystarczy tylko kamera.

Główną zaletą Wonder Studio jest brak konieczności posiadania sprzętu produkcyjnego, takiego jak na przykład Motion Capture (MoCap), czyli kombinezon, pozwalający na przechwytywanie ruchu aktora. Pozwala on na tworzenie naturalnych i realistycznych ruchów tworzonej na ekranie postaci i umożliwił m. in. na niezwykle realistyczne zaprezentowanie postaci Avatara.

Platforma Wonder Studio, czyli sztuka AI z możliwością edycji

Do działania platformy nie są potrzebne wysokie kwalifikacje czy zaawansowany sprzęt, gdyż za trudniejsze zadania odpowiedzialna jest sztuczna inteligencja (AI), która wyklucza również konieczność analizowania całego materiału w trybie „klatka po klatce”. Wszystko to w oparciu o jedną kamerę, rejestrującą wiele elementów.

Wiele postaci sci-fi w jednej produkcji Wonder Studio (źródło: Wonder Dynamics)
Wiele postaci sci-fi w jednej produkcji Wonder Studio (źródło: Wonder Dynamics)

Algorytmy AI dostosowują również animacje, oświetlenie oraz postać wygenerowaną komputerowo. Takie rozwiązanie pozwala na automatyczne dostosowanie 80-90% efektów, pozostałe 10-20% pozostaje w gestii artysty, który ręcznie, w innych programach, dostosuje już resztę elementów.

Wonder Studio pozwala na szybkie, tanie i sprawne dostosowywanie efektów wizualnych, które dotychczas były tworzone sukcesywnie, stopniowo i powoli w przestrzeni 3D. Ponadto, platforma ta daje wiele możliwości ręcznej edycji i wprowadzania zmian w obrębie filmu, w przeciwieństwie do większości dostępnych już na rynku rozwiązań, działających w oparciu o AI, które nie pozwalają na częściowe ingerowanie w utworzone obrazy.

Brak konieczności pracy w trybie "klatka po klatce" (źródło: Wonder Dynamics)
Brak konieczności pracy w trybie „klatka po klatce” (źródło: Wonder Dynamics)

W ciągu najbliższych kilku tygodni platforma w wersji beta trafi w ręce części zarejestrowanych na liście artystów, uczestniczących w powstawaniu filmów z postaciami wygenerowanymi komputerowo. Wonder Dynamics opracowywał tą technologię przez ostatnie 3 lata, gromadząc wokół siebie sporą grupę inwestorów takich, jak Horizons Ventures, Founders Fund, Epic Games, MaC Venture Capital czy Samsung NEXT.