Clyde chatbot Discord
(źródło: Discord)

Czy to ChatGPT? Nie, to chatbot Discorda wspierany sztuczną inteligencją!

Discord to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych obecnie dostępnych na rynku komunikatorów. Producent ulepsza swoje narzędzie pod wieloma względami. Tym razem nowe zmiany zostały wprowadzone do chatbota Clyde, który zyskał funkcję sztucznej inteligencji.

ChatGPT w Discordzie! Chatbot Clyde zyskuje nowe funkcje sztucznej inteligencji

Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że tematyka ChatGPT w ostatnich tygodniach jest podejmowana bardzo często w mediach technologicznych (i nie tylko). Tego typu sztuczna inteligencja oferuje możliwości, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy, co z pewnością będzie miało ogromny wpływ na rozwój internetu.

Discord podąża za trendami i testuje nowe funkcje. Producent oprogramowania postanowił zintegrować OpenAI ChatGPT do chatbota o imieniu Clyde. Implementacja bota na serwer zaoferuje doznania konwersacji z użytkownikami, zupełnie jak ChatGPT lub nowy Microsoft Bing.

W jaki sposób ma to działać? Administrator dodający go na serwer da użytkownikom szeroki zakres funkcji – m.in. rozmowy z nim, odpowiadanie na pytania, wysyłanie GIF-ów czy przykładowo polecanie muzyki – oczywiście wszystko będzie realizowane poprzez kanały tekstowe.

Chatbot Clyde Discord
(źródło: Discord)

Aby skorzystać z funkcji, trzeba będzie wywołać bota, wpisując w czat @Clyde. Co ciekawe, Clyde będzie automatycznie tworzył nowe wątki na kanałach – tak, aby móc łatwo powrócić do odpowiedzi wygenerowanej przez algorytmy sztucznej inteligencji.

Dodatkową przydatną funkcją w Discordzie, jaką zaoferuje bazujący na technologii ChatGPT chatbot Clyde, będzie możliwość podsumowania rozmów, jakie toczą się na tekstowych kanałach na serwerze – jeśli przykładowo nie mieliśmy czasu na czytanie całej konwersacji, bot zrobi to za nas. Genialne!

Chatbot Clyde z Discorda ze sztuczną inteligencją początkowo trafi tylko do nielicznych

Funkcja chatbota Clyde wspieranego sztuczną inteligencją będzie dostępna na ograniczonej liczbie serwerów dla użytkowników, którzy korzystają z Discorda w wersji alfa już w następnym tygodniu. Nowość z pewnością będzie uważnie obserwowana i w razie potrzeb usprawniana przez producenta.

Nie wiemy natomiast, ile będą trwały testy, jednak z pewnością minie trochę czasu, aż Clyde trafi do szerokiego grona korzystających z aplikacji. Czekamy z niecierpliwością!