Dekoder CANAL+ BOX 4K / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Dekoder CANAL+ BOX 4K / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

CANAL+ aktualizuje dekoder 4K DUALBOX+. Pojawiły się nowe funkcje

Dekoder 4K DUALBOX+ za sprawą aktualizacji, która została wypuszczona w ostatnich dniach, zyskał kilka nowych opcji związanych z nagrywaniem. Co dokładnie oferuje zaktualizowany sprzęt?

Nagrywanie według czasu oraz kilka zmian w interfejsie

Update, oznaczony numerem E2.0.20, dotyczy dekodera 4K DUALBOX+ (ADB-G9SE). Nowa wersja oprogramowania wprowadza funkcję nagrywania według czasu, która pozwoli zaplanować rejestrowanie ulubionego programu:

Jeśli chcesz zaplanować nagranie przez EPG, wybierz przycisk EPG na pilocie od dekodera, następnie wyszukaj kanał, na którym chcesz zaplanować nagranie i naciśnij czerwony przycisk na pilocie. O poprawnym zaplanowanym nagraniu zostaniesz poinformowany w komunikacie po prawej stronie ekranu telewizora.

– tłumaczy dostawca usługi
CANAL+ aktualizuje dekoder 4K DUALBOX+. Pojawiły się nowe funkcje
Źródło: CANAL+

Ponadto wprowadzone poprawki umożliwiają ukrycie zrealizowanych nagrań. Tego typu opcja może okazać się przydatna szczególnie dla rodziców, którzy chcą uchronić swoje pociechy przed nieodpowiednimi treściami znajdującymi w pamięci urządzenia. Pewną metamorfozę przeszedł również interfejs, ponieważ zmienił się design kafelków poszczególnych seriali oraz wygląd elektronicznego przewodnika po programach (EPG).

Na tym zaimplementowane udogodnienia się nie kończą, gdyż – jak donosi serwis SAT Kurier – najnowszy soft oferuje zmiany w sposobie konfiguracji antenowej Unicable, które pozwolą odłączyć drugi tuner, służący do nagrywania, by inny dekoder mógł wykorzystać zwolnione miejsce. W opisie update’u wspomniano także o poprawkach zwiększających stabilność pracy urządzenia.

Dostawca usługi uczula, że w czasie aktualizacji nie należy odłączać dekodera od zasilania ani od instalacji antenowej. Sam proces instalacji oprogramowania potrwa 25 minut. Firma oferuje DualBox+, który jest młodszym bratem modelu 4K UltraBox+ od września 2022 roku.

CANAL+ notuje wzrosty. Coraz więcej osób korzysta z usług tego dostawcy

Bez wątpienia CANAL+ może zaliczyć ubiegły rok do udanych, ponieważ liczba użytkowników ich platformy wzrosła z 23,706 mln w 2021 roku do ponad 25 mln. Taki obrót spraw wpłynął bezpośrednio na przychody Grupy CANAL+, które przekroczyły w 2022 roku 5 mld euro. Niestety nie ma oficjalnych danych odnoszących się do aktualnej liczby aktywnych użytkowników w Polsce, wiemy natomiast tyle, że w czerwcu 2020 roku było ich 2,7 mln.