Nowy projektor Aladdin (źródło: Xgimi)
Nowy projektor Aladdin (źródło: Xgimi)

Nowe projektory trafiają do portfolio Xgimi. Jeden z nich jest może pełnić rolę lampy i głośnika

Marka Xgimi pokazała dwa nowe projektory z dostępem do Google TV. Pierwszy z nich jest smart urządzeniem emitującym treści w jakości 4K, cechujący się wyjątkową jasnością. Drugi natomiast jest sprzętem 3 w 1, który nie tylko pełni rolę odtwarzacza, ale także głośnika Bluetooth oraz lampy sufitowej.

Najnowsze propozycje od Xgimi

Projektory coraz częściej stają się dobrym zastępstwem dla domowych telewizorów. Zajmują mniej miejsca, gwarantują wysokiej jakości obraz w dużym rozmiarze i zazwyczaj są przenośne. To spore zalety, które przekonają wielu użytkowników do ich zakupu. Rynek próbuje nadążać za potrzebami i oczekiwaniami kupujących, dlatego spora część projektorów oferuje inteligentne funkcje, aby faktycznie zastąpić duży, domowy ekran. Tego typu urządzenia oferuje marka Xgimi, która podczas tegorocznych targów technologicznych pochwaliła się dwoma innowacyjnymi propozycjami.

Nowy projektor HORIZON Max (źródło: Xgimi)
HORIZON Max (źródło: Xgimi)

Model Horizon Max uznawany jest za najjaśniejszy w historii, który może wyemitować strumień świetlny na poziomie 3100 lumenów ISO. Jego źródłem jest Dual Light 2.0, a więc technologia oparta o laser oraz LED-owe diody. Urządzenie wyświetla treści w jakości 4K i automatycznie wyszukuje idealne miejsce na ulokowanie obrazu.

Nowy projektor HORIZON Max (źródło: Xgimi)
HORIZON Max (źródło: Xgimi)

Wyjątkowy projektor z lampą i głośnikiem

Drugim produktem jest sprzęt 3 w 1 o nazwie Aladdin 2.0. Sprzęt ten został uhonorowany podczas CES 2024. Urządzenie to pełni rolę innowacyjnego projektora montowanego na suficie, który jednocześnie jest lampą. Poza tym został wyposażony również w głośnik z łącznością Bluetooth.

Nowy projektor Aladdin (źródło: Xgimi)
Aladdin (źródło: Xgimi)

Nowy Aladdin specyfikacją przypomina starszą wersję. Oferowana rozdzielczość plasuje się na poziomie Full HD (1920 na 1080 pikseli). Projektor ten może emitować obraz o przekątnej 100 cali. Urządzenie sterowane jest z poziomu pilota lub sprzętu mobilnego z zainstalowaną aplikacją Xgimi.

Obie propozycje marki opierają się o system Google TV, dzięki czemu użytkownik praktycznie od razu po zakupie może zalogować się do preferowanych platform streamingowych. Producent nie poinformował jeszcze o cenach czy dacie wprowadzenia do sprzedaży nowych sprzętów.