Xiaomi Mi Box 4S Max
fot. Xiaomi

Ta przystawka Xiaomi miałaby szansę podbić rynek

Na rynku zadebiutowała nowa, odświeżona przystawka TV chińskiego producenta. Czy Xiaomi Mi Box 4S Max ma szansę zdobyć popularność na rynku? Sądząc po ulepszonej specyfikacji urządzenia – jak najbardziej. Sprawdźmy, co oferuje to urządzenie.

Xiaomi Mi Box 4S Max debiutuje na rynku

Kilka dni temu zauważono, że Xiaomi wprowadził do sprzedaży nową przystawkę TV w formie klasycznego set-top boxa. Xiaomi Mi Box 4S Max to odświeżona wersja Mi Box 4, który zadebiutował na rynku cztery lata temu, podobnie jak model z dopiskiem „Pro”.

Sercem Mi Boxa 4S Max jest 64-bitowy procesor Amlogic S905X3 wyposażony w cztery rdzenie Cortex-A55. Jednostka została wykonana w 12 nm procesie technologicznym i posiada układ graficzny Mali-G31 MP2. Co prawda sprawia to, że urządzenie nie obsługuje kodeku AV1, lecz Xiaomi zapewnia, że dzięki przystawce możliwe jest strumieniowanie treści w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę, a nawet dekodowanie nagrań w jakości 8K.

Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w 4 GB RAM oraz 64 GB miejsca na dane. W szczególności ta druga wartość brzmi zachęcająco – niektórzy producenci tego typu urządzeń wciąż decydują się na wyposażenie przystawki w zaledwie 8 GB pamięci, co skutecznie utrudnia korzystanie z produktu.

Xiaomi Mi Box 4S Max
fot. Xiaomi

Z innych zalet warto wspomnieć, że Mi Box 4S Max posiada port HDMI 2.1 i oferuje wsparcie dla funkcji dynamicznego HDR. Przystawka pozwala skorzystać z Dolby Audio oraz DTS, dzięki czemu oferowany przez nią dźwięk również powinien stać na wysokim poziomie. Urządzenie posiada dwuzakresowe Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2 a także zostało wyposażone w port USB-A 2.0 i złącze słuchawkowe 3,5 mm.

Xiaomi Mi Box 4S Max działa pod kontrolą MIUI for TV, czyli dedykowanej nakładki producenta. Bazuje ona na Androidzie, co pozwoli użytkownikom skorzystać z wielu aplikacji streamingowych. Urządzenie posiada także własnego asystenta głosowego XiaoAI, a dołączony pilot pozwala na sterowanie urządzeniem za pomocą głosu.

Xiaomi Mi Box 4S Max
fot. Xiaomi

Dostępność i cena nowej przystawki

Nowa przystawka prezentuje się bardzo ciekawie, lecz nie należy się nastawiać na jej dostępność w Europie. Jak się okazuje, odświeżony Mi Box będzie sprzedawany wyłącznie na terenie Chin, a producent nie ma w planach wydania globalnej wersji urządzenia.

Jeśli producent zmieniłby zdanie, wiemy jakiej ceny możemy się spodziewać. Na rodzimym rynku cena nowego urządzenia została ustalona na 499 juanów, co przelicza się na około 330 złotych. Miejmy więc nadzieję, że Xiaomi zmieni zdanie i zdecyduje się wypuścić to urządzenie także na inne rynki.