Inteligentny zamek Linus Smart Lock L2 (źródło: Yale)
Inteligentny zamek Linus Smart Lock L2 (źródło: Yale)

Yale wprowadza nową generację inteligentnego zamka. To kolejny element ekosystemu

Marka Yale poszerza gamę produktów przeznaczonych dla inteligentnego domu, które współpracują w wygodnym ekosystemie. Wśród nowości znalazła się nowa generacja zamka Linus Smart Lock L2, wyróżniającego się formą i wzornictwem.

Ekosystem Yale

Yale to jeden z najbardziej znanych na świecie producentów zamków. Idąc z duchem czasu, od kilku lat marka rozszerza linię produktów z dziedziny Smart Home, spełniając oczekiwania nowoczesnych użytkowników. Do portfolio firmy dołącza nowa generacja produktów, a wśród nich znalazł się zamek, alarm, wideomofon oraz kamery wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy z produktów może stać się częścią wygodnego systemu zabezpieczającego dom.

Nowe produkty (źródło: Yale)
Nowe produkty (źródło: Yale)

Tworzony z pomocą Yale ekosystem Smart Home pozwala na połączenie wszelkich inteligentnych urządzeń i zgromadzenie ich w jednej aplikacji. Dzięki niej użytkownik może w intuicyjny sposób zarządzać każdym z nich. To jednak nie wszystko – łącząc te sprzęty w jedną całość możliwe jest wprowadzenie wzajemnej zależności i interoperacyjności pomiędzy poszczególnymi gadżetami, co z kolei pozwala na opracowanie wygodnych automatyzacji.

Przykładem takiego procesu może być rozbrojenie alarmu, gdy wcześniej otwarto inteligentny zamek. Podobną scenę można ustalić dla kamer wewnętrznych, które po powrocie użytkowników do domu przejdą w tryb prywatności.

Inteligentny zamek nowej generacji dla bezpieczeństwa domu

Jednym z najnowszych produktów, które mogą już stać się częścią ekosystemu Yale, jest zamek Linus Smart Lock L2. Kolejna generacja flagowca przybrała formę nowoczesnego, smukłego urządzenia, którego zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa. Sprzęt powstawał przy udziale uznanego projektanta w studiu wzornictwa przemysłowego Bould Design. Dzięki temu inteligentny zamek wpasuje się w różnorodne wnętrza.

Nowa propozycja marki Yale charakteryzuje się łatwym montażem i znajdzie zastosowanie w przypadku wielu rodzajów zamków i cylindrów. Sprzęt nie wymaga niszczenia obecnego zamka czy ingerencji w drzwi, dzięki czemu w dowolnej chwili można go w łatwy sposób zdemontować.

Urządzenie łączy się z dedykowaną aplikacją, generującą powiadomienia dla domowników. Użytkownik zyskuje dostęp do tzw. kanału aktywności, gdzie można podejrzeć proces otwierania i zamykania drzwi oraz rejestrować obecność poszczególnych osób.

Najnowszy zamek pozwala na łatwe otwieranie drzwi, bez potrzeby poszukiwania kluczy, a także wpuszczanie do domu zaufanych osób w oparciu o kody lub wirtualne klucze. System Yale umożliwia tworzenie harmonogramów otwarcia czy zamknięcia drzwi o określonych porach. Najnowsza generacja nie wymaga już mostka Connect Wi-Fi, dzięki czemu od razu po zakupie inteligentnego zamka można z niego korzystać.

W ofercie producenta można też znaleźć dodatkowe akcesoria, takie jak Yale Dot, który w oparciu o NFC oraz smartfon domownika odrygluje drzwi, czy też smart klawiaturę do wpisywania kodu. Linus Smart Lock L2 jest kompatybilny m.in. z Google Home i Amazon Alexa oraz trafił już na rynek, a jego sugerowana cena wynosi 229 euro.

Smart Wideodomofon (źródło: Yale)
Smart Wideodomofon (źródło: Yale)

Produkty wspierające system bezpieczeństwa

Do gamy produktów marki Yale dołączył także nowy Smart Alarm, pozwalający na kontrolowanie czterech wybranych obszarów domu, a także Smart Wideodomofon. Urządzenie to stanowi inteligentny dzwonek do drzwi wyposażony w kamerę, która rejestruje obraz w jakości HD 1080p o kącie widzenia 154 stopni. Sprzęt ten obsługuje tryb nocny oraz podgląd na żywo, dzięki czemu można łatwo sprawdzić, kto znajduje się przy drzwiach, bez potrzeby wstawania z łóżka. Użytkownik otrzymuje powiadomienia, gdy wideodomofon wykryje człowieka, co wspomagane jest sztuczną inteligencją.

Wszelkie urządzenia, w tym niedawno przetestowany i zrecenzowany na łamach portalu czujnik otwarcia bramy wjazdowej, należą do kompleksowego systemu Yale Smart Security, dzięki któremu zabezpieczymy każde wejście na naszą posesję.