(źródło: Żabka Jush)
(źródło: Żabka Jush)

Żabka Jush testuje dostawy za pomocą autonomicznego, uroczego robota

Kolejna maszyna Delivery Couple ruszyła na ulice Warszawy. Żabka Jush postanowiła przetestować robotycznego kuriera w stolicy. Darjush obdarowywał paczkami przechodniów, którzy rozwikłali prosty rebus.

Żabka Jush testuje innowacyjne rozwiązania

Sklep Żabka Jush to rodzaj sklepu, który dostarcza zamówienia pod drzwi klienta nawet w 15 minut. Aby zapewnić jak najlepszą skuteczność firma testuje liczne rozwiązania autonomiczne. W zeszłym roku postawiono na wypróbowanie dronów, natomiast w ostatnim dniu lutego br. mieszkańcy Warszawy mieli okazję na ulicy spotkać uroczego robota marki Delivery Couple.

@jush.pl

Przedstawiamy Wam robota Darjusha! 🤖 Z jego udziałem zrobiliśmy małą grę miejską z nagrodami – zobaczcie efekty! A z kodem Darjush masz -30% zniżki w apce Żabka Jush ✨ #darjush #wszystkonajush #jushpl

♬ Groovy 70’s Funk(976365) – Suzu Sound

Urządzenie nazwane Darjush przemieszczało się w samym centrum stolicy, wywołując niemałe zainteresowanie. Przechodnie mogli zaczepiać robota, nawiązać z nim kontakt, a nawet otrzymać świeże owoce, warzywa, przekąski czy napoje.

Darjush przemieszczał się po ulicach Warszawy

Samojezdna maszyna może przemieszczać się w promieniu do 2 kilometrów od sklepu Żabka Jush i jest w stanie dostarczyć ładunek w przeciągu zaledwie 15 minut. Maksymalna prędkość, jaką robot może osiągnąć, wynosi 20 km/h.

Robot Darjush (źródło: Żabka Jush)
Robot Darjush (źródło: Żabka Jush)

Maszyna produkcji marki Delivery Couple realizuje swoje trasy na chodnikach oraz ścieżkach rowerowych, a jego akumulator na jednym ładowaniu może zasilać go nawet przez cały dzień pracy. Robotyczny dostawca Żabka Jush porusza się po konkretnej trasie, jeśli jednak napotka problem czy przeszkodę, wyszukuje alternatywną drogę, a w kryzysowej sytuacji może przekazać sterowanie zdalnemu operatorowi.

Podobne roboty znane są już z Lublina, gdzie w 2021 roku maszyny Kasia i Mateusz dostarczały jedzenie z restauracji Chisza. Autonomiczne urządzenie Pasik wypróbowano także w Poznaniu, a serwis Pyszne.pl wypuścił samojezdnego dostawcę w Warszawie. Robot był odpowiedzialny za dowożenie posiłków z indyjskiej restauracji.