Firma ZOLA wprowadziła na rynek akumulator dla gospodarstw domowych, który może bezpośrednio zasilać urządzenia domowe. Energia do ładowania może pochodzić z fotowoltaiki i z sieci.
Najbardziej elastyczny system akumulatorowy
Holenderska firma opracowała nowoczesne rozwiązanie dla magazynowania energii elektrycznej wyprodukowanej przez ogniwa fotowoltaiczne, a jest nim bateria litowo-żelazowo-fosforanowa. Może ona zasilać zarówno urządzenia prądu przemiennego, jak i stałego, a jej pojemność znamionowa sięga 50 Ah.
Stworzona przez firmę Zola Electric bateria, umożliwia podłączenie do niej sprzętów domowych, takich jak na przykład urządzenia chłodnicze czy oświetlenie, telewizory i inne produkty elektryczne. Akumulator typu plug-and-play może być ładowany zarówno z systemów fotowoltaicznych, jak i z sieci czy generatora prądotwórczego, dzięki czemu może stanowić podstawowe źródło zasilania gospodarstwa domowego.
Opracowany system został zaprojektowany na terenie USA, a komponenty konieczne do jego powstawania tworzone są na całym świecie, natomiast baterie łączone są w całość w Malezji.
Flex Max rozwiązaniem dla systemów chłodniczych
ZOLA Flex Max jest systemem solarnym, który pozwala na wprowadzenie do gospodarstwa domowego tradycyjnej technologii z jednoczesną możliwością ładowania urządzeń z sieci, a także bezpośredniego zasilania urządzeń na prąd stały i zmienny.
Akumulator Flex Max daje możliwość zasilania dowolnego urządzenia prądu stałego, który znajduje się w ofercie ZOLA electric, lodówkę na prąd stały innych producentów, a także urządzeń innych firm, które działają na prądzie przemiennym.
Bateria jest modułowa i elastyczna, dzięki czemu możliwe jest powiększenie zasobów energetycznych. Sam akumulator został wyposażony w trzy porty dla urządzeń działających pod prądem stałym, cztery porty oświetleniowe, dwa porty typu USB oraz jeden port prądu stałego dedykowany dla falownika Zola, którego moc sięga 300 W.
Całość systemu, poprzez łączność GSM, skleja ZOLA Vision, w obrębie której użytkownik ma możliwość zapoznania się ze szczegółowymi danymi, dotyczącymi przepływu mocy oraz wydajności całego systemu.