Inteligentne telewizory (źródło: Xiaomi)
Inteligentne telewizory (źródło: Xiaomi)

Xiaomi wprowadza do oferty gigantyczne, 90-calowe Smart TV

Na chińskiej platformie JD do przedsprzedaży trafiły dwa nowe telewizory Xiaomi, których ekrany mają aż 90 cali! Czym się charakteryzują i jakie są ich obecne ceny?

Xiaomi Redmi MAX 90 – ogromny Smart TV

Xiaomi wchodzi na rynek z dwoma nowymi telewizyjnymi gigantami, których rozmiar ekranu osiąga 90 cali. Pierwszy z nich, czyli Redmi MAX 90, został wyposażony w wyświetlacz LCD o rozdzielczości Ultra HD 4K oraz podświetlanie bezpośrednie DLED. Częstotliwość odświeżania tego ekranu sięga 144 Hz, natomiast jasność 700 nitów. Dźwięk emitowany jest z głośników o mocy 30 W.

Telewizor Xiaomi Redmi Max 90 (źródło: JD)
Telewizor Xiaomi Redmi Max 90 (źródło: JD)

Urządzenie zostało oparte o system Android, pamięć RAM to 3 GB, a jego pamięć wewnętrzna osiąga 32 GB. Telewizor korzysta z WiFi o częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz. Redmi MAX 90 jest wyposażony w port HDMI 2.0, dwa porty HDMI 2.1 oraz USB 2.0 i USB 3.0. Sprzęt ma dostęp do Dolby Atmos oraz asystenta głosowego Xiaoai.

Game TV ES Pro i ceny w przedsprzedaży

Drugi spośród najnowszych telewizorów, czyli Game TV ES Pro, również ma 90 cali, a jego ekran, podobnie jak poprzednika, opiera się o panel LCD 4K z odświeżaniem na poziomie 144 Hz. Może się pochwalić jednak lepszymi parametrami – na czele z 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci masowej. Poziom jasności jest wyższy – osiąga 1000 nitów.

Telewizor Xiaomi Game TV ES Pro (źródło: JD)
Telewizor Xiaomi Game TV ES Pro (źródło: JD)

Urządzenie zostało wyposażony w porty, takie jak HDMI 2.0, dwa HDMI 2.1, USB 2.0 i USB 3.0. Game TV ES Pro również został oparty o system Android. Sprzęt ten ma także dostęp do Dolby Atmos i asystenta głosowego Xiaoai.

Telewizor Redmi MAX 90 został wyceniony na 7999 juanów, co po przewalutowaniu daje trochę ponad 4800 złotych, natomiast cena Game TV ES Pro wynosi 9999 juanów, czyli nieco ponad 6 tysięcy złotych. Oba telewizory trafiły już do przedsprzedaży na chińskiej platformie JD.