Telewizor Master 86'' (źródło: Xiaomi)
Telewizor Master 86'' (źródło: Xiaomi)

Xiaomi zaprezentowało nowy telewizor z ogromnym ekranem. Ma aż 86 cali

Firma Xiaomi zaprezentowała nowy telewizor o rozdzielczości 4K. Master osiąga 86 cali i pracuje w technologii QD-mini LED. Co jeszcze zaoferował producent?

Ogromny wyświetlacz i wysokiej jakości obraz

Podczas ostatniego prezentowania nowości, poza oczekiwanym Mi Bandem 8, smartfonem 13 Ultra oraz serią tabletów Pad 6, Xiaomi zaprezentowało sporych rozmiarów telewizor Master, lampkę i przenośny głośnik.

Master osiąga rozmiar 86 cali, a jego podświetlanie opiera się o technologię QD-mini LED, co w porównaniu do starszych technologii LCD gwarantuje wysokiej jakości obraz i lepszy kontrast. Telewizor charakteryzuje panel o rozdzielczości 4K, przy czym jego odświeżanie plasuje się na poziomie 144 Hz, a minimalny czas reakcji wynosi jedynie 4 ms.

Telewizor Master 86'' (źródło: Xiaomi)
Telewizor Master 86” (źródło: Xiaomi)

Ponadto wspierany jest przez zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) oraz niskie opóźnienie automatyczne (ALLM). Jasność tego ekranu osiąga wyjątkowo wysoki poziom, o maksymalnej wartości 2000 nitów, przy współczynniku kontrastu rzędu 6,7 miliona do 1.

Mocne głośniki i duża pamięć

Najnowszy telewizor Xiaomi otrzymał dostęp do mechanizmu poprawy jakości obrazu, co przekłada się na znaczącą poprawę jasności, kontrolowania światła oraz kontrastu. Również dokładność odzwierciedlania kolorów została w tym przypadku ulepszona, co jest efektem współpracy z marką Leica.

Telewizor Master 86'' (źródło: Xiaomi)
Telewizor Master 86” (źródło: Xiaomi)

Emitowany z telewizora dźwięk pochodzi z centralnego systemu nagłośnienia, który został złożony z dziewięciu elementów. Łączna moc głośników to 70 W, przy czym sam bas może osiągać 20 W. Układ ten został oznaczony licznymi certyfikatami, m. in. FreeSync Premium Pro od AMD, oraz otrzymał funkcje Dolby Vision IQ i Dolby Atmos.

Master obsługuje Wi-Fi 6. Pojemność jego pamięci RAM to 4 GB, natomiast pamięć wewnętrzna obejmuje 64 GB. Cena nowego telewizora Xiaomi to 14999 juanów, co w prostym przeliczeniu daje około 9200 złotych.