companion (źrodło: joincompanion.com)
companion (źrodło: joincompanion.com)

Inteligentny kompan dla psa. Bawi się z nim, gdy właściciela nie ma w domu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co robi Twój pies, gdy jest sam w domu? A może martwisz się o jego samopoczucie? Twórcy nowego inteligentnego urządzenia o nazwie Companion chcą pomóc rozprawić się z takimi problemami. To wszechstronne narzędzie, które działa jako niania, nauczyciel i towarzysz zabawy dla psa, dbając o jego rozwój i dobry nastrój nawet podczas nieobecności właściciela.

Czym jest Companion?

Najnowsze dane pokazują, że wydatki na opiekę nad zwierzętami wzrosną do 277 miliardów dolarów do 2030 roku, co oznacza wzrost o 134% w porównaniu z 2019 rokiem. Nic w tym dziwnego, gdyż coraz więcej osób traktuje swoje psy jak dzieci i chętnie inwestuje w ich rozwój. W odpowiedzi na te potrzeby psich opiekunów powstały produkty takie jak Companion, które pomagają w rozwijaniu umiejętności naszych pupili — oczywiście nie zapominając przy tym o zabawie.

Companion Urządzenie, (źródło: screen Companion, Youtube)
Companion (źródło: screen Companion, Youtube)

Założyciel i dyrektor generalny firmy, John Honchariw, stworzył urządzenie z myślą o swoim psie — Boomerze. To właśnie jego doświadczenie i miłość do zwierząt przyczyniła się do opracowania tego produktu. Dzięki niemu, jego przyjaciel spędza czas na zabawie, jednocześnie ucząc się podstawowych komend i posłuszeństwa.

companion  (źrodło: joincompanion.com)
Companion (źrodło: joincompanion.com)

Jak to działa?

Urządzenie wykorzystuje sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe oraz techniki pozytywnego wzmacniania, aby angażować zwierzę w różnorodne gry, treningi oraz programy behawioralne. Dzięki temu pies uczy się posłuszeństwa, a jednocześnie zostaje zmotywowany do zabawy i nauki. Monitoruje również stan zdrowia czworonoga, zwracając uwagę na zmiany w zachowaniu, które mogą świadczyć o bólu, stresie czy lęku.

Urządzenia nie ma jeszcze w regularnej sprzedaży, jednak producent już rozpoczął przyjmowanie rezerwacji na sprzęt w cenie 49 dolarów miesięcznie. Opłata ta jest rodzajem depozytu, który ma na celu zarezerwowanie miejsca w kolejce. W późniejszym terminie będzie możliwość wybrania ostatecznej opcji zakupu. Planowany termin wysyłki to maj 2024 roku.

W dalszej perspektywie firma rozważa rozbudowę swojej oferty, uwzględniając potrzeby kotów.